Bielsko-Biała Wydarzenia Czechowice-Dziedzice Żywiec Oświęcim

Czy i jak pojadą pociągi IC Żywiec – Kraków?

Fot. Spółka PKP Intercity

Od 13 grudnia, czyli od wejścia w życie nowego rocznego rozkładu jazdy, miałyby się pojawić trzy pociągi spółki PKP Intercity relacji Żywiec – Bielsko-Biała – Czechowice-Dziedzice – Oświęcim – Kraków.

To zapowiedź posła Mirosław Suchonia jeszcze sprzed kilku miesięcy. Teraz w sieci internetowej pojawiają się pierwsze przecieki dotyczące tych pociągów. Jak wynika z jednego z forum kolejowego będą to pociągi o nazwach:

IC „Pilsko” – odjazd z Żywca około 6.00, a powrót około 22.00

IC „Rysianka” – odjazd z Żywca około 10.00, powrót około 18.00

IC „Żylica” (przedłużenie od Żywca obecnego pociągu Bielsko-Biała – Kraków) – odjazd około 18.00, powrót około 9.00 – 10.00.

Wspomniane pociągi miałyby mieć czas przejazdu około 95 minut.

Jak na razie tych informacji nie potwierdza spółka PKP Intercity zaznaczając, że prace nad nowym rozkładem jazdy wciąż trwają.

google_news
Kronika Beskidzka prasa