Pewna wygrana trzynieckich hokeistów i dwa jubileusze na dokładkę

Fenomenalny mecz i pewne zwycięstwo Oceláři Trzyniec w drugim pojedynku ćwierćfinału play-off czeskiej Extraligi hokejowej! Biało-czerwoni rozbili w WERK Arenie Dynamo Pardubice 4:1 i pojadą na mecze wyjazdowe z solidną zaliczką.

Drugie zwycięstwo podopiecznym trenera Václava Varaďy przyszło dużo łatwiej. Gospodarze od początku spotkania kontrolowali wydarzenia na lodzie, ale bramkę zdobyli dość późno. Tuż przed syreną oznajmiającą koniec pierwszej tercji do siatki rywali szczęśliwie trafił Jiří Polanský.

139 sekund później, czyli na początku drugiej odsłony środowego spotkania, ten sam zawodnik podwyższył rezultat na 2:0, zdobywając punkt kanadyjski numer 500 w barwach Oceláři! To nie był jednak koniec jubileuszów tego wieczoru, gdyż w 38. minucie gry gola na 3:0 zdobył Martin Adamský, notując 200. bramkę dla ekipy spod Jaworowego.

W trzeciej tercji gola kontaktowego dla zespołu gości zdobył w 50. minucie Matěj Beran, ale to było wszystko na co stać było Dynamo w tym pojedynku. W ostatniej minucie meczu krążek do pustej bramki posłał David Cienciala, ustalając rezultat na 4:1.

Kolejne dwa spotkania serii ćwierćfinałowej zostaną rozegrane 17 i 18 marca w Pardubicach.