Wydarzenia Cieszyn

Absolutorium w Brennej

Fot. z serwisu UG Brenna

Pod koniec czerwca Rada Gminy Brenna udzieliła wójtowi Jerzemu Pilchowi wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu. Obie decyzję radnych były jednomyślne.

Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami prawa wotum zaufania dla szefa lokalnego samorządu udzielane jest przez radnych na podstawie analizy raportu o stanie gminy lub miasta. – Serdecznie dziękuję za udzielenie absolutorium. To dla mnie aprobata naszych wspólnych działań, których w roku 2018 było wiele, a wszystkie one zostały poprzedzone rzetelną i merytoryczną dyskusją – mówił po głosowaniu wójt Jerzy Pilch.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Her men egilda
Her men egilda
3 lat temu

Wotum zaufania jest udzielane także po debacie a to jest trochę co innego niż analiza raportu przez radnych. Jest wycofanie włodarzy (i redakcji) w informacjach, że w debacie mogą uczestniczyć mieszkańcy gminy, zabierać głos. Chyba nie lubi się nowego prawa gdzie jest mowa o debacie, możliwości wtrącania się mieszkańców radnym do podsumowania działalności włodarza. Już nie tylko na podstawie realizacji budżetu branego pod uwagę w absolutorium jak było jeszcze w zeszłym roku.