Cieszyn Kultura i rozrywka

Ad Libitum i serialowe dźwięki. Wyjątkowy koncert w Cieszynie

Fot. z arch. organizatorów

21 stycznia o 19.00 w Cieszyńskim Ośrodku Kultury “Dom Narodowy” odbędzie się koncert “Serial dźwięków… czyli dźwięki z seriali” w wykonaniu Śląskiego Chóru Kameralnego Ad Libitum pod dyrekcją Izabelli Zieleckiej-Panek. Wydarzenie było zaplanowane na grudzień 2023 roku, w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki im. prof. Józefa Świdra, o którym pisaliśmy tutaj, ale ze względu na chorobę śpiewaków zostało przeniesione.

Jednego dnia na zaproszenie Sanah śpiewają na stadionach podczas “Uczty nad Ucztami” dla kilkudziesięciu tysięcy osób, a zaraz później zapraszają do Cieszyńskiego Ośrodka Kultury “Dom Narodowy” na koncert “Serial dźwięków… czyli dźwięki z seriali”. Koncert Śląskiego Chóru Kameralnego Ad Libitum będzie wielkim wydarzeniem nad Olzą. W jego programie znajdą się utwory z najbardziej znanych seriali i filmów takich jak: “Wojna domowa”, “Janosik”, “Czterdziestolatek”, “Dom”, “Stawka większa niż życie”, “Wiedźmin”, “Skyfall”, “Czterej pancerni i pies”, “Ogniem i mieczem”, “Jak rozpętałem II wojnę światową”, “Na dobre i na złe”, “W pustyni i w puszczy”, “Friends”, “Dom z papieru” i “Polskie drogi”.

Fot. z arch. organizatorów

– Znane tematy serialowe zostały specjalnie zaaranżowane na wielogłosowy zespół wokalny. Usłyszeć będzie można na przykład wiązankę serialową zaaranżowaną specjalnie dla Ad libitum przez geniusza muzyki filmowej, Krzesimira Dębskiego. Na słuchaczy czekają nie tylko niesamowite aranżacje i interpretacje tematów muzycznych z największych produkcji telewizyjnych, ale też porywające melodie znane z popularnych bajek takich jak “Smerfy”, “Miś Uszatek”, “Pszczółka Maja”, “Koziołek Matołek”, “Bajki z mchu i paproci”, “Reksio” i wiele innych – mówi Izabella Zielecka-Panek.

Koncert poprowadzi Małgorzata Mendel.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Izabella Zielecka-Panek
Izabella Zielecka-Panek
5 miesięcy temu

Szanowni Państwo,

koncert Serial dźwięków czyli…dźwięki z seriali, który odbędzie się 21 stycznia w Cieszńskim Ośrodku Kultury Dom Narodowy rozpocznie się o godz.19:00

Koncert poprowadzi Małgorzata Mendel