Sport Cieszyn

Adam Chrapek bezkonkurencyjny podczas Pucharu Polski DH na Soszowie

Fot. Miasto Wisła

W miniony weekend na Soszowie Ski&Bike Arena odbył się Puchar Polski z Downhill’u, czyli zawody z cyklu kolarstwa grawitacyjnego.

Zmagania rozpoczęły się już w sobotę, 22 czerwca przejazdami treningowymi i zapoznaniem zawodników z trasą. Mimo pogody, która w sobotnie do południe nie była łaskawa i dawała się odczuć solidnymi opadami deszczu, nikt z startujących nie tracił dobrego nastawienia. Niedziela przywitała już zawodników i kibiców piękną, słoneczną aurą, a po deszczach nie było śladu. Punktualnie o godz. 8:00 na trasach rowerowych rozpoczęły się działania przed oficjalnymi rowerowymi zmaganiami – odprawa służb medycznych, treningi zawodników, zarówno tych licencjonowanych, jak i startujących amatorsko, a o godz. 11:30 na trasę ruszyła pierwsza zawodniczka. Konkurencja rozgrywana była w kategoriach: kobiety, mastersi, juniorzy i elita z podziałem na licencjonowanych zawodników i hobbystów.

Wśród pań najlepsza okazała się Amelia Dudek z Rzeszowa reprezentująca klub HR Racing. Kolejno na drugim i trzecim miejscu podium znalazły się Agi Wraona z Bielska-Białej z00 Cyber Enduro Team oraz Patrycja Hornig z Bierunia.

Kolejne trzy kategorie to już zdecydowanie męska rywalizacja. Podium w kategorii junior, masters i elita prezentowało się następująco:

Junior Hobby:

 1. Jan Tylka – Ostro Cioracka Crew
 2. Jakub Janik – AC Sport Lab
 3. Jakub Łaciak – AC Sport Lab

Hobby Full:

 1. Marcin Bukowiec – Gravity Revolt
 2. Dominik Harazim – Start Bike Rybnik Team
 3. Patryk Turek – Gravity Revolt/ Bażant Team

Masters II:

 1. Łukasz Rawicki – VeloProjekt Racing Team
 2. Radosław Dudek

Masters I:

 1. Perin Arkadiusz – ABC – Arek Bike Center
 2. Jodko Maciej – Joyride MTB Academy
 3. Miśkiewicz Artur – Go Ride

Junior:

 1. Gawłowski Alex – AC Sport Lab
 2. Gawronek – Hr racing
 3. Kamiński Piotr – Arek Bike Center

Elita:

 1. Chrapek Adam – AC Sport Lab
 2. Macura Sebastian – BIMBER.BIKE
 3. Madzia Mateusz – Unior Tools Polska

Wśród nagrodzonych w poszczególnych kategoriach przyznano także nagrodę specjalną, ramę rowerową firmy NS Bike, za najszybszy czas zawodów. Nagroda ta trafiła w ręce reprezentanta Wisły, jadącego z numerem 13. Adama Chrapka, który okazał się być bezkonkurencyjny, wykręcając czas 1:53.45, a tym samym wyprzedzając, prawie o 10 sekund Sebastiana Macurę, prowadzącego po przejeździe kwalifikacyjnym. Warto wspomnieć, że Adam jest również założycielem i głównym trenerem w teamie AC Sport Lab, którego zawodnicy podczas rywalizacji na Soszowie stanęli na podium aż czterokrotnie.

W sumie na starcie Pucharu Polski Downhill ’24 zameldowało się 47 zawodniczek i zawodników.

google_news