Porady i inspiracje

Agrotkanina – doskonały sposób na zwiększenie plonów?

Ogrodnictwo zbawiennie wpływa na organizm człowieka. Jednogłośnie przyznają to naukowcy i lekarze, wręcz zachęcając do zajęcia się skrawkiem ziemi. Obserwacja pnących się ku słońcu roślinek zasadzonych czy zasianych własnymi rękoma i późniejsze zbieranie plonów daje olbrzymią radość. Pamiętajmy, że już od samego początku możemy zagwarantować im lepszy wzrost, przez co i bardziej obfite owocowanie. Wszystko to za pomocą agrotkaniny…

  1. Co to jest agrotkanina?
  2. Jakie korzyści daje agrotkanina?
  3. Pewny i sprawdzony wybór.

W pierwszej kolejności musimy zdać zdać sobie sprawę z faktu, że agrotkanina posiada szerokie zastosowanie nie tylko w profesjonalnym rolnictwie. Powszechnie sięgają po nią prywatni użytkownicy, hobbyści pragnący zamienić swój przydomowy ogród w atrakcyjne dla oka miejsce. Ponadto wspiera korzenie roślin, ich rozrost i ogólnie pozytywnie wpływa na kondycję i zdrowie. Czym jednak dokładnie charakteryzuje się ten materiał i jakie znajdziemy jego rodzaje?

Co to jest agrotkanina?

Jest to mata wykonana z tworzywa sztucznego, charakteryzująca się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i działanie zróżnicowanych warunków atmosferycznych. Doskonale nadaje się do ściółkowania gleby, przygotowując ją pod uprawę roślin, np. drzew, krzewów, truskawek czy ogórków. Co ciekawe, agrotkanina 70gagrotkanina 90g są bardziej wytrzymałe niż agrowłóknina zimowa i agrowłóknina wiosenna, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę mniejszą grubość.

Jakie korzyści daje agrotkanina?

Materiał ten stwarza idealne warunki do wzrostu roślin. Agrotkanina przepuszcza wodę, zasilając korzenie, jednocześnie przeciwdziała wzrostowi chwastów. Ponadto stabilizuje pH gleby, gromadzi w niej sole mineralne i przygotowuje do wegetacji upraw. Dlatego też powszechnie wykorzystywana jest także w szkółkach drzew i krzewów. Nie zapominajmy, że agrotkanina 90g jest trwalsza niż agrotkanina 70g, lecz i ta skutecznie chroni glebę przed działaniem zmiennej pogody.

Pewny i sprawdzony wybór

Z użyciem agrotkaniny gwarantujemy sobie stabilny wzrost roślin. Żeby jednak osiągnąć ten cel, niezbędny jest nam renomowany sklep z agrotkaninami. W miejscu takim znajdziemy materiał o różnej gramaturze (przydatny również do okrywania roślin), odporny na promieniowanie UV, działanie niskich i wysokich temperatur, wiatr, deszcz czy grad. Nie mniej istotna jest cena za agrotkaninę – zawsze kierujmy się ku sprzedawcy, który oferuje jakościowe produkty w konkurencyjnych stawkach.

Eurofolie – Hurtownia ogrodniczo-budowlana

Adres firmy:
Karmelkowa 66, 52-319 Wrocław

Telefon:
+48 666 111 096

Strona WWW:
https://www.eurofolie.com.pl/

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments