Wydarzenia Żywiec

Akcja wielkogabarytowa w gminie Rajcza

Po latach przerwy w gminie Rajcza powraca akcja odbioru odpadów wielkogabarytowych, która rozpocznie się 29 maja i potrwa do 14 czerwca.

Jak informuje Urząd Gminy Rajcza zbierane będą między innymi stare meble (na przykład szafy, stoły, krzesła), wykładziny, dywany, sprzęt AGD i RTV oraz opony do samochodów osobowych w ilości do czterech sztuk z jednej nieruchomości.

Odpady odbierane będą wyłącznie sprzed posesji. Pozostawione na placach czy miejscach, na których niemożliwa jest identyfikacja ich właściciela, nie będą odbierane. Chętni do skorzystania z możliwości oddania odpadów wielkogabarytowych proszeni są o ich wystawienie przed 7.00 w dniu ich zbierania – podkreślają urzędnicy z Rajczy.

Akcja rozpocznie się 29 maja od zbierania odpadów w części Rajczy (ulice Polna, Wspólna, Górska, Ludowa, Parkowa, Rynek, Do Soły i Ujsolska oraz przysiółek Janoci). Kolejne zbiórki planowane są: 30 maja zbiórka prowadzona będzie w Zwardoniu (przysiółki: Myto, Pydychy, Węglarze, Groń i Stańcówka), 3 czerwca – Rajcza (Rajcza Dolna, Hulboje, Stacja za Torami, Wiercigrochy i Tomusie), 4 czerwca – Rajcza (Surzy, Cyconie, Butorzy, Liszki, Ryłki, Nickulina i Kuchejdy), 7 czerwca – Rycerka Dolna (Martynki, U Górów, U Zonia, Pustków, U Gajdosa i U Skrzypka), 10 czerwca – Rycerka Dolna (Brandysi i Cokoty) oraz Rycerka Górna (Obłazek, Płoskonkowie, Czanieccy i Rycerki), 11 czerwca – Rycerka Górna (Spylowie, Dziergasowie, Suławowie i Majerze), 12 czerwca – Rycerka Górna (Harężowie, Płoszczyna, Zagroda, Obłaz, Kolonia i Podścigłów), 13 czerwca – Sól i Sól Kiczora (Sól Dolna, Płowuchy, Zadział, Kiczora-Czerna i Sól-Kiczora) oraz 14 czerwca – Sól (Wiercigrochy, Pasierbkowie, Bugaje, Burzy, Potok, Waliczkowie i Brysie) oraz Zwardoń Bór.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments