Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Ale inwestycje! W ciągu jednego dnia otwarto kajakownię i stadion

Fot. Łukasz Piątek, Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach

W sobotę w gminie Czechowice-Dziedzice otwarto dwie duże sportowe inwestycje. To kajakownia nad stawem Kopalniok oraz stadion lekkoatletyczny w Zabrzegu.

Nad stawem Kopalniok doszło do istnej rewolucji w funkcjonowaniu Miejskiego Klubu Sportowego. Ciasny kontener zamienił się w zaplecze kajakowe z prawdziwego zdarzenia.

Władzom miasta udało się pozyskać 1,1 miliona złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego, co pokryło prawie połowę kosztów budowy Przystani Kajakowej imienia Ewalda Janusza. Dzięki temu nowy kompleks spełnia potrzeby sportu kajakowego. Znalazły się tu szatnie, prysznice, siłownia, pomieszczenie odnowy biologicznej i hangar na sprzęt kajakarzy.

Fot. Łukasz Piątek, Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach

Stadion lekkoatletyczny w Zabrzegu otrzymał imię Henryka Puzonia, nauczyciela i działacza sportowego. Inwestycja kosztowała 2,7 miliona złotych. Obiekt, jako „orlik lekkoatletyczny”, otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 1,4 miliona złotych.

Powstała tu czterotorowa 400-metrowa bieżnia do biegów, a ponadto sześciotorowa do biegów na 100 i 110 metrów. Jest też skocznia do skoku wzwyż wraz z rozbiegiem i zeskokiem, skocznia do skoku o tyczce wraz z rozbiegiem, skocznia do skoku w dal wraz z rozbiegiem i zeskocznią, skocznia do skoku w dal i trójskoku dla kobiet i mężczyzn wraz z rozbiegiem i zeskocznią, rzutnia do pchnięcia kulą wraz z sektorem rzutów 21,50 m oraz rzutnia do rzutu oszczepem wraz z rozbiegiem i sektorem rzutów.

– Marzenia się spełniły i obietnica została spełniona. To daje największą radość – stwierdził dzisiaj po tych dwóch ważnych uroczystościach burmistrz Marian Błachut.

Autorem fotoreportażu jest Łukasz Piątek.

navigate_before
navigate_next

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments