Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Ale rekord! Internetowa Księga Rekordów Guinnessa.

Czy wiesz, ile centymetrów ma najmniejszy pies świata? Jaka jest najniższa i najwyższa kobieta, która znalazła się w Księdze Rekordów Guinnessa? A może wiesz jakie jezioro i rzeka są najmniejsze? A słyszałeś kiedyś o tym, że istnieją takie rekordy jak np. najszybszy bieg w butach narciarskich albo rozgniatanie arbuzów udami na czas? Jesteś zaskoczony? A to tylko kropla w morzu… Do niedawna próżno było szukać informacji na ten temat w Internecie. Właśnie – do niedawna. Teraz jest to możliwe. Zaskoczeni?

Jak powstawała Księga Rekordów Guinnessa?

Dyrektor generalny Guinnessa (tak, tego piwa) wybierał się na polowanie. W trakcie przemierzania lasów do głowy wpadło mu jedno pytanie – jaki ptak jest najszybszy w Europie? Opcje były dwie, a on kompletnie nie znał na to pytanie odpowiedzi. Pomyślał sobie, że prawdopodobnie wiele osób siedząc w barze, przy piwie, zastanawia się nad tym co jest największe, najszybsze, najwolniejsze, najmniejsze, najbardziej niezwykłe. Nie tylko w kwestii zwierząt, ale również innych dziedzin – w kwestii ciała człowieka, jego kreatywności i pomysłowości, a także w naturze. Postanowił więc, że odpowie na takie pytania! Z pomocą dwóch braci pieczołowicie zbierał informacje, umieszczając je w specjalnym informatorze. Wydano Księgę, a ta w Wielkiej Brytanii szybko się wyprzedała, stając się bestsellerem. Sukces powtórzył się w USA, a kiedy w 1991 roku zawitała ona do Polski – stało się to samo. To świadczy o tym, że dyrektor Guinnessa miał świetny pomysł! Bo ludzie chętnie poznają najciekawsze, najdziwniejsze, najśmieszniejsze ciekawostki z zakresu rekordów. I tak właśnie powstała Księga Rekordów Guinnessa.

To gdzie ją znaleźć?

Do tej pory szukanie jej w Internecie było bezcelowe. Nie było jej tam. Wydawana była co roku w formie papierowej i tyle! W dodatku często znaleźć można ją było tylko w języku angielskim – a przecież nie każdy umie ten język obcy! Ale, ktoś wyszedł naprzeciw potrzeb ludzi, i całkiem niedawno powstała strona, na której można poczytać o rekordach, które znalazły się w Księdze Rekordów Guinnessa. Są one sprawdzone, aktualizowane i świetnie dopasowane do odpowiednich kategorii, więc jeśli interesuje cię tylko motoryzacja albo tylko niezwykłe ciało ludzkie – możesz zajrzeć tylko tam, bez konieczności przekopywania się przez cały serwis. Tą stroną jest https://alerekord.pl – zdecydowanie warto tam zaglądać. Nawet jeśli macie tylko kilkanaście, albo kilka minut, możecie zagłębić się w świat niesamowitych rekordów. Są one krótkie, opatrzone grafiką, więc czyta się je bardzo przyjemnie. Zdecydowanie warto! Dowiedzcie się o nich jak najwięcej, a potem dzielcie się nimi w towarzystwie znajomych, a na pewno zostaniecie królem rekordów!

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda.
Hermenegilda.
5 lat temu

W artykule sponsorowanym powinno być “ktoś wyszedł naprzeciw potrzebom ludzi” a nie naprzeciw potrzeb. Tak mi się wydaje, tak mi pasuje.

Michał
Michał
5 lat temu

To jest dopiero rekord Guinessa… w wykonaniu naszej nadzwyczajnej kasty!
https://niezalezna.pl/267454-on-zona-bila-dziecko-ona-maz-krzywdzil-corke-i-pisza-do-prokuratora-nasze-sledztwo