Na sygnale Oświęcim

Alkohol powodem utraty panowania nad autem. Mercedes wylądował w rowie – foto

Fot. KPP Oświęcim

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 29-letniego obywatela Mołdawii podejrzanego o jazdę w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając w organizmie ponad promil alkoholu i w trakcie nietrzeźwego rajdu wypadł z zakrętu.

Do zdarzenia doszło w nocy z 9 na 10 sierpnia 2020. Tuż przed godziną 23.00 policjanci pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym w rejonie Osiedla Chemików w Oświęcimiu zostali zatrzymani przez przechodnia, który idąc chodnikiem wzdłuż ulicy Dąbrowskiego usłyszał huk od strony ulicy Szpitalnej. Policjanci natychmiast włączyli sygnały uprzywilejowania i wjechali w ulicę Szpitalną, gdzie zauważyli znajdujący się w rowie mercedesa. Mundurowi pospieszyli z pomocą uczestnikom zdarzenia. Było to czworo obywateli Mołdawii.

Na szczęście ani kierujący, ani żaden pasażer nie doznali obrażeń ciała. Policjanci wyczuwając woń alkoholu od 29-letniego kierowcy szybko ustalili, co było powodem utraty panowania nad pojazdem. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,07 promila alkoholu. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy policji.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments