Wydarzenia Bielsko-Biała

Historia zatacza krąg. Amfiteatr w Lipniku otwarty – foto

Inwestycja, na którą mieszkańcy Lipnika czekali od wielu lat stała się faktem. Prace rozpoczęły się w 2020 roku, zakończyły teraz. Otwarcia amfiteatru dokonały dzisiaj władze Bielska-Białej i Nadleśnictwa Bielsko.

Nie obyło się bez problemów. W 2016 roku rewitalizacja amfiteatru była jednym ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego. Szybko okazało się, że brakuje pieniędzy. Później z kolei inwestycja miała wyjątkowego pecha – pierwszy wykonawca zszedł z placu budowy, kolejne przetargi nie przynosiły skutku. Dziś w końcu nastąpiło uroczyste otwarcie. Nadleśnictwo Bielsko i władze Bielska-Białej wspólnie przecięli symboliczną wstęgę, inwestycję poświęcił ksiądz.

To miejsce odpoczynku, które jest przeznaczone dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Mieszkańcy bardzo cenią sobie takie miejsca. Dzięki współpracy z Lasami Państwowymi wszystko odbyło się zgodnie ze sztuką zarządzania lasem, tak aby ochronić to co jest naszym dziedzictwem. To kolejny teren, który łączy szlaki turystyczne, a przecież z tego nasze miasto jest słynne – mówił dzisiaj prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski i zapraszał do wizyty w amfiteatrze wszystkich bielszczan.

Od lat 30. ubiegłego stulecia mieszkańcy zauważając piękno tego miejsca uporządkowali ten teren i dzięki swojej determinacji sprawili, że powstał tutaj pierwszy amfiteatr. Można powiedzieć symbolicznie, że historia zatacza duży krąg. Po blisko stu latach otwieramy dziś ten piękny obiekt. Stało się to również dzięki determinacji i zaangażowaniu mieszkańców – mówił z kolei Marek Czader zastępca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.

google_news
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jaro
Jaro
19 dni temu

Doskonale , a kilkadziesiąt metrów dalej lad zmasakrowany na kilkadziesiąt lat…i to w ciszy i w duchu handlowym , a nie eko.😭😭😭

Kłoda
Kłoda
19 dni temu

Oni autami tam podjechali ? Pod zakaz ?

Juri
Juri
19 dni temu

Czy w tym roku w końcu umyjecie i odświerzycie zadeptany park na ul.Zielonej… oddany za gruba kasę z 4 lata temu ..lub plac zabaw w parku Słowackiego? Czy cały sezon będzie 4 rok z rzędu brudny po zimie i nie sprzątany…nie serwisowany?

Marzanna
Marzanna
19 dni temu

Cudowne te drewniane nakładki na siedziska…z 3 lata wytrzymają… prawdziwy obraz inwestycji 4 lata dłubania przez firmę ,,kogucik,,… czekamy na otwarcie kładki pod zaporą za 400.000zł… w 2029 roku.

Adam
Adam
20 dni temu

Na otwarciu tłumy! I dziwny poślizg z otwarciem Na kilka dni przed wyborami…

Bolek
Bolek
20 dni temu

Góralu czy ci nie żal itp….

Mark II
Mark II
20 dni temu

I potem sobie z ten miś zgnije, a my zrobimy protokół zniszczenia.

nie wiadomo
nie wiadomo
20 dni temu

Przeciupali wstęgę.
Jeśli od lat 30 ubiegłego wieku to nie ma jeszcze 100 lat.
Zachęca prezydent do wizyty mieszkańców, ale do jakich imprez?

Jaw 04
Jaw 04
20 dni temu
Reply to  nie wiadomo

Napewno jakieś będą