Na sygnale Wadowice

Andrychów: Miał substancje do materiałów wybuchowych

Fot. KPP Wadowice

Na terenie jednej z posesji w Andrychowie policjanci znaleźli kilkadziesiąt pojemników różnego rodzaju substancji chemicznych, które mogą posłużyć do stworzenia materiałów wybuchowych.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach ustalili, że 61-letni mieszkaniec Andrychowa może posiadać prekursory materiałów wybuchowych.

Wspólnie z saperami i biegłymi z laboratorium kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie weszli na teren posesji 61-latka. Okazało się, że mężczyzna w pomieszczeniach gospodarczych posiadał różne środki chemiczne, jak również inne łatwopalne mieszanki substancji mogące służyć do wytworzenia materiałów wybuchowych. Gospodarz oświadczył, że pozyskiwał środki chemiczne przez internet. Jak twierdził kupował je by przepłaszać… nornice! 61-latek został zatrzymany. Wszystkie zabezpieczone substancje chemiczne zostaną poddane badaniom przez biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Krakowie. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat. Może mu zostać także przedstawiony zarzut o tym, że kto bez wymaganego zezwolenia wyrabia, przetwarza, gromadzi, posiada, posługuje się lub handluje substancją wybuchową, która może sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 – informuje wadowicka policja.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
7 dni temu

3catholic

Emil
Emil
5 miesięcy temu

Co za bzdury, z upy ten paragraf wzięli.