Wydarzenia Wadowice

Pobili 65-latka, bo zwrócił im uwagę na wyrzucony papierek

Fot. KPP Wadowice

Dwóch nastolatków – w wieku 16 i 15 lat – na jednym z osiedli w Andrychowie pobiło 65-letniego mężczyznę tylko za to, że zwrócił im uwagę na wyrzucony papierek.

Jak informuje wadowicka policja do zdarzenia doszło na ul. Lenartowicza. Kryminalni ustalili, że dwóch nastolatków w towarzystwie swojego 16-letniego kolegi pili alkohol. Potem zaczęli chodzić bez celu po osiedlu.

Gdy przechodzili przez przejście dla pieszych, jeden z nich wyrzucił papierek na ziemię, co zauważył 65-latek, który był tam ze swoim kolegą. Mężczyzna zwrócił uwagę chłopakowi, ale ten natychmiast wdał się w słowną pyskówkę z mężczyzną, po czym uderzył go pięścią w twarz, a następnie przewrócił na ziemię i zaczął kopać po całym ciele. Gdy znajomy 65-latka chciał mu pomóc został odepchnięty przez drugiego z nieletnich, który później dołączył do kolegi i również zaczął bić 65-latka. Następnie cała trójka uciekła – wyjaśniają mundurowi z Wadowic.

Pokrzywdzony 65-latek z obrażeniami ciała trafił do Szpitala Powiatowego w Wadowicach. Wkrótce wszystkich trzech nastolatków zatrzymała policja.

Jeden z 16-latków w trakcie zatrzymania zachowywał się lekceważąco, nie stosował się do wydawanych poleceń i wielokrotnie znieważał interweniujących policjantów. Następnego dnia, młodzi mężczyźni zostali przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców czynów karalnych. 15-latkowi zarzucono popełnienie czynu karalnego, to jest udział w pobiciu. Natomiast jednemu z 16-latków zarzucono popełnienie trzech czynów karalnych jak udział w pobiciu, znieważenie policjanta i naruszenie nietykalności cielesnej. Nieletni przyznali się do zarzucanych im czynów. Drugi z 16-latków został przesłuchany w charakterze świadka. Z uwagi na charakter sprawy  oraz postawę nieletnich decyzją sądu rodzinnego w Wadowicach, 15 i 16-latek zostali umieszczeni na trzy miesiące w schronisku dla nieletnich. Sprawa znajdzie swój finał w postępowaniu sądowym. Grozi im dłuższy pobyt w “poprawczaku” – dodają policjanci z Wadowic.

Fot. KPP Wadowice

KB_szczepionki
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Narodowiec
Narodowiec
16 dni temu

Że też ja nie mam takich akcji częściej :))) nie musiał bym chodzić na treningi :))?

Konstantynopolanka
Konstantynopolanka
16 dni temu
Reply to  Narodowiec

Szczególnie z kobietami naprzeciwko jest łatwo.

Hermenegilda Pierwsza
Hermenegilda Pierwsza
16 dni temu

Bardzo slaby komentarz! Nic nie wnoszący, musisz odpocząć.

Konstantynopolanka
Konstantynopolanka
15 dni temu

Miałeś na myśli, podszywacz, oczywiście komentarz Narodowca.

Gość
Gość
16 dni temu

Za komuny 16 letni bandyta był karany jak dorosły.

Konstantynopolanka
Konstantynopolanka
16 dni temu

Czyn karygodny, powinni być sądzeni jak dorośli.

Konstantynopolanka
Konstantynopolanka
16 dni temu

Tak, podszywacz, skazany na walki z zawodnikami MMA

Konstantynopolanka
Konstantynopolanka
16 dni temu

Przecież grzecznie mają pozakładane maseczki. Daliby się w przeszłości milicjanci znieważać…