Wydarzenia Wadowice

Andrychów: Przesądził jeden głos

Obrady RM w Andrychowie. YouTube andrychow.eu

Szkoła Podstawowa nr 3 w Andrychowie zostanie zlikwidowana. Uczniów “Trójki” przejmie Szkoła Podstawowa nr 2.

W czwartek (23 stycznia) radni Rady Miejskiej w Andrychowie podjęli uchwałę w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Andrychowie (dawne Gimnazjum nr 1).

Za likwidacją opowiedziało się 11 radnych: Roman Babski, Adam Kowalczyk, Paweł Łysoń, Dorota Magiera, Zofia Moskwik, Stanisław Prus, Czesław Rajda, Zbigniew Rzadek, Tadeusz Sarlej, Ewa Wątroba, Władysław Żydek.

Przeciwko likwidacji głosowało 10 radnych: Tadeusz Biłko, Jakub Guzdek, Józef Kapela, Maciej Kobielus, Krzysztof Kubień, Wiesław Mikołajek, Sławomir Nowak, Andrzej Powroźnik, Jacek Sordyl i Alicja Studniarz.

1 września obecnego roku szkoła zostanie połączona ze Szkołą Podstawowa nr 2 w Andrychowie, gdzie uczy się ponad 600 uczniów. Do „Trójki” obecnie uczęszcza 85 uczniów. Obie szkoły sąsiadują ścianami, w obu uczy wielu tych samych nauczycieli. Zdaniem pomysłodawców połączenia, uczniowie nie odczują likwidacji.

3
Skomentuj

avatar
3 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
3 Komentarzy
HermenegildaObecnyJan Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Jeśli szkoła jest finansowana z budżetu gminy – radni mają do powiedzenia. Uczą ci sami nauczyciele ale krzywda dla dyrekcji. Co ze status quo kadry nauczycielskiej radni pomyśleli przy okazji czy już nie ich rola? Ani redaktora aby się zainteresować?

Obecny
Gość
Obecny

O likwidacji decyduje ostatecznie kuratorium a nie radni, więc zawarte w artykule informacje to bzdura. Poza tym z tego co widzę, to zdjęcie ale chyba nie z dzisiejszej sesji. Autor się nie przygotował.

Jan
Gość
Jan

Prawidłowo