Wydarzenia Wadowice

Andrychów: Szukają wspomnień

Szukają wspomnień mat.prasowe

Andrychowskie liceum w tym roku obchodzi 75 lat swojego istnienia. Jedna z nauczycielek wpadła na pomysł, aby jego absolwenci i dawni nauczyciele przeszukali pudła, albumy, które są ukryte na strychach i podzielili się swoimi wspomnieniami. Kadrami z dawnych licealnych lat. Ewelina Prus-Bizoń nazwała projekt “Pudełka pełna wspomnień”.

– Zapraszam Was do wspólnego projektu, którego będziecie współtwórcami, a zarazem bohaterami – zachęca swoich uczniów, absolwentów, nauczycieli oraz wszystkich tych, którzy są związani z Liceum im. M. Skłodowskiej-Curie w Andrychowie, nauczycielka Ewelina Prus-Bizoń.

Andrychowskie liceum obchodzi w tym roku 75 lat istnienia. Plany związane z obchodami rocznicy musiały jednak ustąpić miejsca innym związanym z epidemią. Istnieje szansa, że zostaną zrealizowane we wrześniu. Zanim to jednak nastąpi, warto zwrócić uwagę na projekt “Pudełka pełne wspomnień”.

– Będą je tworzyć obecni uczniowie. Ich zadaniem jest odnalezienie przedmiotów i wspomnień związanych z liceum. Mogą szukać i pytać wśród rodziny, znajmych, sąsiadów. Wszystkich tych, którzy uczęszczali do szkoły. To mogą być zdjęcia, przedmioty. Od patetycznych, humorystycznych do takich, które oddają obraz minionej epoki. To może być zeszyt, pióro, tarcza szkolna, mundurek, pamiątka z wycieczki, bilet z wydarzenia, w którym się uczestniczyło – wymienia nauczycielka.

Istnieje możliwość nagrania rozmowy z absolwentem szkoły. W planach jest  stworzenie instalacji lub wystawy ze zgromadzonych materiałów oraz udostępnienie wspomnień w postaci nagrań podczas jubileuszu, który na tę chwilę jest zaplanowany na wrzesień.

Kto zatem jest gotowy na odkurzenie wspomnień i podzielenie się nimi z większą publicznością? Skany zdjęć, pamiątek można wysyłać na adres [email protected].

Zdjęcia: materiały prasowe

 

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments