Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Andrzej Andrysiak nowym prezesem SGL! Plany na kolejne lata zostały nakreślone

Fot. Natalia Tokarska

W Warszawie odbyło się walne zebranie członków Stowarzyszenia Gazet Lokalnych.

Wszystko rozpoczęło się od wręczenia dyplomów i indywidualnych nagród konkursu dziennikarskiego SGL Local Press 2021. W imieniu Kroniki Beskidzkiej wyróżnienia odebrała Dominika Żelaźnicka, dyrektor Wydawnictwa Prasa Beskidzka, a Głosu Ziemi Cieszyńskiej Natalia Tokarska, redaktor naczelna.

– Podsumowaliśmy miniony rok i planujemy kolejny. Wydawcy dyskutują o aktualnej sytuacji prasy lokalnej, wymieniając się doświadczeniami. To ważne spotkanie, bowiem kończy się kadencja obecnej Rady Wydawców i prezesa. Nakreślone zostały plany na kolejne lata, omawialiśmy inicjatywy, które chcemy wspólnie podjąć. Wszystko po to, by nasze tytuły miały mocną pozycję na lokalnym rynku prasowym – mówi Dominika Żelaźnicka.

Później przyszła pora na wybór nowego prezesa SGL. Jednomyślnie został nim Andrzej Andrysiak, wydawca Gazety Radomszczańskiej oraz portalu radomszczanska.pl.

Podziękowano także i odśpiewano “sto lat” ustępującemu prezesowi, Ryszardowi Pajurze.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
po co zdjęcia?
po co zdjęcia?
6 miesięcy temu

Kto jest kto na zdjęciach? Mowa jest o prezesach, nie wiadomo w którym miejscu, a zdjęcia robiono, “każdy ma swoich kolegów” a pisze się dla czytelników.