Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Angielski online – jako doskonałe uzupełnienie zajęć tradycyjnych

Na pewno słyszałeś już o kursach angielskiego online. Być może, wiesz nawet, na czym polegają takie zajęcia i spotkałeś się z pozytywnymi opiniami na ich temat, jednak wciąż nie jesteś przekonany, że to jest rozwiązanie dla ciebie, ponieważ cenisz bezpośredni kontakt z lektorem i innymi uczestnikami zajęć. A gdyby możliwe było połączenie tych dwóch sposobów nauki, korzystając z tego, co w nich najlepsze? Jak to zrobić? Sprawdź w naszym artykule!\

Dlaczego decydujemy się na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego?

To oczywiste, że znajomość angielskiego “się przydaje”. Czy zastanawiałeś się jednak, jakie są najczęstsze powody podjęcia decyzji o tym, by podnieść swoje umiejętności w tym zakresie?

W przypadku osób dorosłych przeważają argumenty bardzo racjonalne, czyli te związane z pracą zawodową. Znajomość angielskiego na poziomie B2 otwiera wiele możliwości – od zmiany pracy na lepszą, po uzyskanie wymarzonego awansu, a w przypadku przedsiębiorców – dotarcie do nowych grup klientów. Wszystkie te trzy sytuacje wiążą się z konkretnym wzrostem dochodów.

Umiejętność mówienia po angielsku zapewnia też większy komfort podróżowania, bez względu na to, czy robisz to w celach służbowych, czy też dla przyjemności. Jeśli bez problemu wyrażasz swoje myśli i rozumiesz, co mówią do Ciebie inni, niestraszna Ci będzie żadna sytuacja w hotelu, na lotnisku, na zakupach czy też podczas zwiedzania zagranicznych miast.

Kolejną korzyścią płynącą ze znajomości języka angielskiego jest możliwość szukania informacji w zagranicznych źródłach: w internecie, w prasie lub w książkach. Niestety, nie wszystkie wartościowe artykuły i publikacje są tłumaczone na język polski, natomiast większość z nich jest dostępna w angielskiej wersji językowej. Wysoki poziom znajomości angielskiego okazuje się więc bardzo przydatny nie tylko dla naukowców, ale także dla pasjonatów i wszystkich osób stawiających na własny rozwój.

Dla sporej grupy osób podejmującej naukę angielskiego oczywiste jest też, że w obecnych czasach po prostu nie wypada nie znać tego języka. Dzięki podniesieniu swoich umiejętności zyskują więc wyższą samoocenę i po prostu czują się lepiej.

Last but not least, jak mawiają Brytyjczycy, znajomość angielskiego jest ważna dla osób, które pragną cieszyć się brytyjską i amerykańską kulturą w oryginale. Książki, podcasty,  wywiady, filmy i seriale dają o wiele więcej przyjemności, kiedy nie musimy uciekać się do pomocy lektora, dubbingu lub tłumaczenia.

Rosnąca popularność kursów przez internet

Już przed pandemią koronawirusa kursy angielskiego przez internet miały całkiem pokaźną grupę zwolenników. Jako pierwsza do swojej oferty wprowadziła je szkoła Speak Up, która do tej pory jest liderem i pionierem rozwiązań w zakresie nauczania angielskiego online. Wraz z upływem czasu i wzrostem znaczenia internetu w naszym życiu, także popularność kursów prowadzonych za jego pośrednictwem ogromnie wzrosła. Obecnie jest to najczęściej wybierana forma nauki angielskiego wśród dorosłych, ze względu na oferowane przez nią: bezpieczeństwo, wygodę i wysoką skuteczność.

Skuteczność angielskiego online, a zajęć tradycyjnych

Wbrew temu, co mogłeś usłyszeć, kursy angielskiego online nie odbiegają poziomem skuteczności od zajęć tradycyjnych. Dzięki stałemu kontaktowi z nauczycielem, nowoczesnym materiałom dydaktycznym i systemowi regularnego mierzenia postępów, efekty nauki ujrzysz równie szybko, o ile nie szybciej niż na kursie stacjonarnym.

Przewaga kursów angielskiego przez internet

Kursy angielskiego prowadzone online mają pod pewnymi względami więcej do zaoferowania niż kursy tradycyjne. Lista dodatkowych korzyści jest dość imponująca.

Elastyczne godziny nauki

Kursy internetowe charakteryzują się o wiele większą elastycznością niż te tradycyjne. Słuchacze szkoły Speak Up na każdym poziomie mają do dyspozycji pulę zajęć z lektorem, które wykorzystują w taki sposób, jaki jest dla nich najbardziej korzystny. Z pomocą nauczyciela prowadzącego ustalają indywidualny program nauki i w trakcie kursu na bieżąco go korygują. Nie obowiązuje ich z góry narzucony grafik – w każdym tygodniu rezerwują interesujące ich zajęcia w dogodnych dla siebie godzinach. Drugim komponentem kursu są innowacyjne lekcje multimedialne dostępne bez żadnych ograniczeń.

Lekcje można powtarzać bez końca, w zależności od potrzeb

Jeśli jakaś część materiału jest wyjątkowo niezrozumiała, Słuchacz kursu online może powtórzyć lekcję multimedialną dowolną ilość razy. W razie potrzeby ma także możliwość ponownego uczestniczenia w zajęciach z lektorem na ten temat.

W okresie wakacji lekcje online można bez problemu kontynuować

Tradycyjne kursy angielskiego są zwykle przerywane na 2 lub 3 wakacyjne miesiące. Niestety, każda taka dłuższa przerwa w nauce ma bardzo niekorzystny wpływ na jej skuteczność – zapominamy wiele słów, tracimy płynność wypowiedzi, a struktury gramatyczne przestają być zrozumiałe. Lekcje online można bez problemu kontynuować także latem, a dzięki temu – uczyć się szybciej i skuteczniej.

Nie tracisz czasu na dojazdy do szkoły językowej

Zdarza się, że dojazdy do szkoły językowej zajmują więcej czasu niż sama lekcja. Zajęcia online rozwiązują ten problem – na naukę poświęcasz dokładnie tyle czasu, ile trwają one same. Zaoszczędzony czas możesz poświęcić na inne zajęcia lub po prostu na wypoczynek.

Ucz się angielskiego z dowolnego miejsca

Często przeszkodą w nauce angielskiego są częste wyjazdy lub miejsce zamieszkania odległe od miasta. Dzięki kursom angielskiego przez internet możesz szlifować swoje umiejętności z dowolnego miejsca na świecie. W szkole Speak Up istnieje możliwość elastycznego łączenia zajęć z lektorem w formie stacjonarnej z lekcjami prowadzonymi online. Słuchacz każdorazowo sam decyduje, jaki rodzaj zajęć chce zarezerwować. Dzięki temu nawet wyjazd lub przeziębienie nie przeszkodzą Ci w nauce!

Coś Ci dziś wypadło? To nic, zajęcia nie przepadają

Każdemu zdarzają się od czasu do czasu nieprzewidziane sytuacje, które uniemożliwiają dotarcie na zajęcia językowe. W przypadku kursu online nie musisz się martwić tym, że Twoja lekcja przepadnie, a Ty zostaniesz w tyle, za grupą. Zajęcia, na których nie byłeś, możesz po prostu odrobić w innym terminie. Warto podkreślić, że lekcje multimedialne nie przepadają nigdy – ćwiczenia wykonujesz wtedy, gdy jest to dla Ciebie wygodne.

Indywidualny system nauczania dostosowany do Ciebie, nie grupy osób

Ostatnią, a jednocześnie bardzo ważną zaletą kursów angielskiego przez internet, jest zindywidualizowany tok nauki. Na kursie w szkole Speak Up to Ty układasz swój program nauki, nie tylko grafik, dni i godziny zajęć, ale także tempo nauki oraz rodzaj i tematykę zajęć, które interesują Cię najbardziej.

Kursy angielskiego online są skierowane do każdej grupy wiekowej

Jedną z naprawdę fantastycznych cech kursów angielskiego online jest to, że mogą z nich korzystać osoby w każdym wieku i bez względu na poziom zaawansowania. Świetnie zdają egzamin w przypadku dorosłych, są uwielbiane przez dzieci i stanowią doskonałe rozwiązanie dla seniorów, którzy  np. z przyczyn zdrowotnych wolą zostać w domu i unikać spotkań grupowych.

Podsumowanie

Angielski online podbił serca Polaków, którzy pokochali go za skuteczność, wygodę, elastyczność i bezpieczeństwo. Jeśli jeszcze nie spróbowałeś tej formy nauki, najwyższy czas to zmienić. Wybierz kurs przez internet i dołącz do osób, które mówią po angielsku!

Materiał powstał we współpracy ze Speak Up, szkołą języka angielskiego nr 1 na rynku polskim. Pełną ofertę kursów językowych online możesz sprawdzić na stronie https://www.speak-up.pl/angielski-online.

KB_zwie
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments