Wydarzenia Bielsko-Biała

Antysmogowcy zaczną od Jaworza

Pierwsze wyjazdowe posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Antysmogowego zacznie się już w najbliższy piątek, w Jaworzu.

– Smog jest dzisiaj największą zmorą Polaków – mówi poseł Przemysław Koperski, szef PZA. – Jak zmora przychodzi wieczorem lub w nocy i dusi, a często też zabija, wszystkich równo, niezależnie od wieku i poglądów politycznych. Obecnie walka o czyste powietrze wymaga natychmiastowego współdziałania rządu, samorządów, NGOs i mieszkańców.

Posiedzenie PZA rozpocznie się o godzinie 9.30 w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Jaworzu.

2
Skomentuj

avatar
2 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
2 Komentarzy
HermenegildaJacek Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Co zmieni w występowaniu smogu wyjazdowe posiedzenie PZA? Czy PZA upewniło się, że w najbliższy piątek największy smog będzie w Jaworzu i wyjazd na zasadzie: my zmory się nie boimy? Posiedzenie powinno być wieczorem lub w nocy kiedy zmora dusi. W praktyce mieszkańcy mają program Czyste Powietrze, samorządy kasę na dotacje do kopciuchów i znana jest chyba PZA efektywność. A emisja przemysłowa, komunikacyjna – bokiem.

Jacek
Gość
Jacek

I tak już debatujecie od 15 lat na temat smogu , a powietrze coraz gorsze. Setki debat, konferencji , tysiące wypitych kaw i zjedzonych ciasteczek, a efektów brak. Czy nie prościej było by obniżyć podatki od gazu tak aby był on nieco tańszy od ogrzewania węglowego i wtedy ludzie z własnej woli bez żadnych dotacji w przeciągu 2-3 lat zmienili by sposób ogrzewania domów.