Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Aplikacja dla osób w kwarantannie

Dla osób objętych kwarantanną jest już dostępna aplikacja “kwarantanna domowa” Ministerstwa Cyfryzacji, która umożliwi w prosty sposób sprawdzenie tego, czy osoby objęte kwarantanną przestrzegają zasad.

Po zainstalowaniu aplikacji będzie można ją uruchomić na telefonach, które figurują w bazie osób objętych kwarantanną. Po zainstalowaniu aplikacji osoba objęta kwarantanną powinna sobie zrobić zdjęcie selfie. Codziennie, w losowo wybranej godzinie, będą otrzymywać jeden lub kilka SMS-ów z poleceniem wykonania i przesłania zdjęcia selfie. Zdjęcie trzeba wykonać i wysłać do dwudziestu minut. Jeżeli ktoś z jakiegoś powodu nie zmieści się w czasie, to będzie to wyraźny sygnał dla policji, iż powinna sprawdzić, czy osoba objęta kwarantanną przestrzega warunków kwarantanny.

W Bielsku-Białej i powiatach ościennych są osoby w kwarantannie. Bazą tych osób dysponuje policja, a twórcą bazy jest Sanepid. Kwarantannie poddawane są osoby, które wróciły zza granicy oraz osoby, które miały kontakt z osobą zakażoną. Aplikację “kwarantanna domowa” można pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.nask.droid.kwarantannadomowa

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments