Wydarzenia Bielsko-Biała

Aqua: Do awarii nie doszło w poniedziałek!

Zarząd spółki wodociągowej Aqua informuje, że – wbrew plotkom – do awarii nie doszło przed 27 marca.

Oświadczenie:

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej informacjami jakoby do awarii, której skutkiem było zanieczyszczenie wody w części sieci wodociągowej Bielska-Białej doszło już w poniedziałek 27 marca, zarząd spółki Aqua oświadcza, że informacje te są nieprawdziwe.

Źródłem zanieczyszczenia wody była zmodernizowana magistrala z Wapienicy. Została ona uruchomiona w środę 29 marca. W związku z tym nie jest możliwe, by przed tym terminem ktokolwiek na terenie miasta mógł odczuwać skutki awarii.

Pierwsze sygnały od mieszkańców o zanieczyszczonej wodzie otrzymaliśmy niespełna półtorej godziny po uruchomieniu magistrali. Po tych sygnałach została ona natychmiast wyłączona z użytkowania. Jednocześnie rozpoczęliśmy akcję informowania mieszkańców miasta o awarii za pośrednictwem lokalnych mediów.

Pracownicy spółki od razu podjęli także działania związane z przepłukiwaniem sieci, które są cały czas prowadzone.

Zapewniam, że robimy wszystko co w naszej mocy, by rozwiązać tę trudną dla wielu bielszczan sytuację.

prezes zarządu Krzysztof Michalski
wiceprezes zarządu Henryk Wysogląd

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ktoś myśli
ktoś myśli
1 miesiąc temu

Dajcie spokój z tłumaczeniem się z plotek waszym zdaniem, a skupcie się nad jak najszybszym przywróceniem zdatności wody do spożycia. Jeśli wiecie gdzie było źródło, dlaczego bez oczyszczenia wody w mniejszym obiegu została puszczona szerzej?