Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Artyści odeszli, piosenki zostały

Fot. Z archiwum organizatorów.

„Tańcz mnie po miłości kres” – tak Maciej Zembaty tłumaczył, a potem śpiewał balladę Leonarda Cohena. Efektowna fraza posłużyła za tytuł wyjątkowego koncertu, który odbędzie się 10 listopada w bielskim klubie Metrum. Wystąpią młodzi artyści Bielskiej Piwnicy Artystycznej im. Marii Koterbskiej.

Koncert odbywa się co roku w okolicach Wszystkich Świętych. I co roku jest wyjątkowo, bo pieśni Tych, którzy odeszli, młodzi ludzie interpretują po swojemu, zawsze inaczej, zawsze przejmująco. Jest co śpiewać, bo Tych, co odeszli jest wielu, z roku na rok coraz więcej. Agnieszka Osiecka, Wanda Warska, Jeremi Przybora, Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta, Marek Grechuta, Czesław Niemen, niedawno Jan Kobuszewski. A przecież to tylko niektórzy.

Jest co śpiewać i ma kto śpiewać, bo na scenie prezentują się młodzi-zdolni: aktorzy, wokaliści, studenci szkół artystycznych, laureaci konkursów piosenki, stypendyści BPA i goście. Przyjeżdżają z całej Polski, bo Agnieszka Szulakowska-Bednarczyk, organizatorka całego tego muzycznego zamieszania, najpierw wprowadza swoich podopiecznych w świat aktorstwa i muzyki, a potem wypuszcza w wielki świat. Ale kiedy tylko jest okazja jej wychowankowie wracają, by znowu pokazać się bielskiej publiczności.

„W żółtych płomieniach liści”, „Wspomnienie”, „Tango Anawa”, „Pamiętasz była jesień”, „Samba przed rozstaniem”, „Nie opuszczaj mnie” to tylko niektóre ze znanych utworów, które wybrzmią 10 listopada, przenosząc widzów w świat wspomnień. Artyści odeszli, piosenki zostały.

Kiedyś napisałem, że „młodzi ludzie z Bielskiej Piwnicy Artystycznej pięknie śpiewają, ale to nie wszystko. Oni zarażają swoją radością, wrażliwością i kulturą. I sprawiają, że człowiek wierzy, iż – jak u Niemena – „ludzi dobrej woli jest więcej”. Ale żeby się o tym przekonać, trzeba tam być. Dlatego warto się na ten koncert wybrać. Początek o 18.00.

Patronat artystyczny objęła Maria Koterbska oraz Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej i Fundacja Fik im. Ireny Kwiatkowskiej, a patronat medialny – między innymi – „Kronika Beskidzka” i beskidzka24. W programie przewidziano też Pokaz Mody kolekcji jesienno-zimowej firm Kaya by Karo oraz Mabibi. Rezerwacja miejsc na koncert pod numerem telefonu 534 621 499.

Dla naszych czytelników mamy wejściówki na koncert. O tym, jak je zdobyć, napiszemy w najbliższym wydaniu „Kroniki Beskidzkiej”.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
8 miesięcy temu

o, Olga Łasak.

Marek
Marek
8 miesięcy temu

Smutne, ale piękne zdjęcie.

Ola
Ola
8 miesięcy temu

Tylko nie patrzcie na biusty 😂😂😂😂😂😂😂