Kultura i rozrywka Wadowice

Artystyczne Nadskawie

Fot. Edyta Łepkowska

Są wystawy, które pokazują sztukę zrozumiałą tylko dla wąskiego kręgu odbiorców, trafiającą w specyficzne gusta nielicznych. Ale są również takie, na których niemal każdy znajdzie coś intrygującego dla siebie. Jedną z tych „uniwersalnych” wystaw można do 14 listopada oglądać w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie.

 

Zostały na niej wyeksponowane prace artystów z powiatów wadowickiego, suskiego i oświęcimskiego, zrzeszonych w założonej niedawno grupie plastycznej Nadskawie: Urszuli Dąbrowy, Zbigniewa Burego vel Alexa Johansona, Grzegorza Giermka, Rafała Lenarta oraz Ireneusza Młynarczyka. Każdy z nich jest indywidualnością, która tworzy w zupełnie innym stylu. Dlatego żaden poszukiwacz artystycznych wrażeń nie powinien wyjść z wystawy zawiedziony. Jeśli nie urzekną go kwiaty Urszuli Dąbrowy, to być może zainteresują ocierające się o kubizm pejzaże Ireneusza Młynarczyka albo groteskowo zniekształcone postacie Zbigniewa Burego.

 

Grupa ma kontynuować tradycje działającego od lat 60. do 80. Klubu Pracy Twórczej Beskidnicy, zaś nazwą nawiązuje zarówno do regionu, na którym powstała, jak i do grupy literackiej Nadskawie, która istniała do 1988 roku. – Planujemy też wydawać almanach prezentujący dorobek kulturalny osiemnastu gmin leżących w dorzeczu Skawy – mówił podczas wernisażu wystawy Zbigniew Jurczak, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej, przy którym działa grupa.

 

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments