Wydarzenia Bielsko-Biała

ASR wydał oświadczenie. „Ciąg niefortunnych zdarzeń gospodarczych”

Fot. Marcin Kałuski

Zarząd spółki ASR wydał oświadczenie dotyczące opisywanych w tytułach naszego wydawnictwa problemów z opóźnionymi wypłatami dla pracowników z Ukrainy.

Oświadczenie

W odniesieniu do nagonki medialnej, która przetoczyła się przez Nasze firmy chciałbym przytoczyć kilka faktów.

Od wielu lat zajmujemy się świadczeniem usług w oparciu o obcokrajowców. Kompleksowo zajmujemy się ich rekrutacją , wdrożeniem, zapewniamy możliwość zakwaterowania w okresie adaptacyjnym, pomagamy załatwić niezbędne dokumenty do zatrudnienia, a także co najważniejsze pomagamy w przedłużeniu legalnej pracy i pobytu w Polsce dla pracowników, a także dla rodzin i dzieci.

Nasi wszyscy pracownicy pracują w oparciu o umowy o pracę, co w tej branży jest ewenementem (proszę zasięgnięcie opinii w PIP – potwierdzą).

Ciąg niefortunnych zdarzeń gospodarczych wpędził Nas w problemy wynikające po części z faktu występujących patologii w tej branży, a także tego, że jesteśmy firmami zatrudniającymi dużą ilość pracowników, co powoduje, że łatwo się w Nas bije.

Podsycanie i szukanie sensacji w problemach niczemu dobremu nie służy, a zwłaszcza Naszym klientom i wszelkich staraniach zmierzających ku poprawie Naszej sytuacji.

Część oświadczeń składanych przez pracowników bądź nie (do zweryfikowania) czy osoby trzecie są nieprawdziwe i stanowią czyny nieuczciwej konkurencji i godzą w dobra osobiste firmy.

Z wyrazami szacunku
Zarząd Grupa ASR

 

Od redakcji:

W dalszym ciągu czekamy na odpowiedzi na wszystkie nasze pytania przesłane ASR. W naszych publikacjach skupialiśmy się na problemach pracowników, a nie na medialnej nagonce na firmę. Zarząd firmy od początku prosiliśmy o naświetlenie jej stanowiska, jednak bezskutecznie. Nasi dziennikarze zostali nawet wyproszeni z terenu spółki w Jaworzu.

Ostatni artykuł na ten temat – TUTAJ.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Franek
Franek
6 miesięcy temu

Powinni dostać statuetkę “Janusze Biznesu”. Ich oświadczenie to tak jakby o wszystkim i o niczym czyli wynika z tego że chyba mają coś na sumieniu jak piszą takie bzdety

Marian
Marian
6 miesięcy temu

Co to za niefortunnie wydarzenia? Zakup nowego Mercedesa przez właściciela i budowa domu dla syna? Zamiast sprawę wyjaśnić firma rzuca jakieś nic nie mówiące ogólniki i obraża pokrzywdzonych pracowników.

Adam
Adam
6 miesięcy temu

Nieudany to jest zarząd firmy. Takie odnieść można wrażenie po przeczytaniu oświadczenia.

Bielszczanin
Bielszczanin
6 miesięcy temu

Zarząd jak wynika z “oświadczenia” jest bezosobowy,ale zaczyna pisanie od słowa “chciałbym”. To poziom wiejskiej podstawówki,niestety.

Jan
Jan
6 miesięcy temu

Firma o sobie myśli całkiem nieźle : każdorazowo pisze o sobie dużą literą. Dość to śmieszne. Jeśli na biznesie znają się tak jak na ortografii,to niefortunnych zdarzeń będzie więcej. W sytuacji,kiedy miłosierny pracodawca dalej będzie zalegał z wynagrodzeniami proponuję mediom kontynuować “nagonkę”,a sprawę dedykuję też prokuratorom.

WYBORCA
WYBORCA
6 miesięcy temu

Śmieszna Firma tzw ASR /jutro RSA itd./.Jak ktoś się nie zna na tego typu biznesie niech zajmie się sprzedażą ziemniaków to o wiele prostsze .Chociaż może ich troszkę przerosnąć.
Jak można tak oszukiwać ludzi ,jaką opinię wyrabiają Naszemu Katolickiemu Narodowi .
A tak nawiasem pisząc po co takie firmy ? Przecież pracodawcy chyba umieją zatrudniać pracowników .

Zdrowy
Zdrowy
6 miesięcy temu

Teraz PIS wraz z KO staną na głowie by kolejną grupę zawodową, (po robotnikach) wysłać w niebyt i zastąpić Ukraińcami i Białorusinami.
Ludzie nie idźcie na MEDYCYNĘ, bo wg planów partii na przemian rządzących sprowadzi się lekarzy ze wschodu. Polscy lekarze po opłaceniu im przez nas wszystkich wykształcenia niech najlepiej emigrują. Jako elektorat świadomy w kolejnych wyborach nie rokują tak pewnie jak ci których się na ich miejsce sprowadzi.

Bartek
Bartek
6 miesięcy temu
Reply to  Zdrowy

Bo lekarze powinni płacić za studia jeżeli wyjadą. Jak zostaną w kraju przez np 10 lat to koszty poniesione im się zwrac czy coś w tym stylu. Bo oni kształcą się na nasz koszt i wyjeżdżają

anty-oszust
anty-oszust
6 miesięcy temu

janusze biznesu z polandii

AB
AB
6 miesięcy temu
Reply to  anty-oszust

Trafione w punkt. Wszyscy winni tylko nie oni.