Bielsko-Biała Sport

Atakująca z Czech wzmacnia BKS

Fot. BKS/CEV

Reprezentantka Czech Gabriela Orvošová w przyszłym sezonie będzie atakującą bialskiej drużyny.

Czeszka ma 19 lat, mierzy 191 cm wzrostu. Jako kadetka była zawodniczką TJ Sokol Šternberk, w 2017 roku zdobyła z drużyną złoty medal Mistrzostw Czech kadetek. W swojej kolekcji ma także medale Mistrzostw Czech seniorek wspólnie z VK UP Ołomuniec. W latach 2016, 2017, 2018 zdobyła srebrne, a w 2019 roku złoty medal Mistrzostw Czech. Grała wtedy w drużynie wspólnie z Andreą Kossanyiovą, obecnie siatkarką BKS-u. W 2017, 2019 i 2020 roku sięgała również po Puchar Czech.

W 2020 roku, w momencie przerwania rozgrywek ligowych, zespół z Ołomuńca zajmował drugie miejsce w tabeli ustępując jedynie zespołowi Selmy Brno. Rozgrywki zostały przerwane z powodu koronawirusa, a następnie zakończone bez ogłoszenia mistrza i medalistów.

Orvošová występuje w reprezentacji Czech, w 2018 roku sięgnęła po brązowy medal Ligi Europejskiej, a rok później cieszyła się już ze zwycięstwa w tych rozgrywkach. Jak informują w klubie z Bielska-Białej obecnie – wraz z Andreą Kossanyiovą – przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Czech.

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments