Sport Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Aura rządzi kalendarzem (aktualizacja)

Zaplanowana na weekend inauguracja piłkarskiej rundy rewanżowej w niższych klasach rozgrywkowych została niemal w komplecie odroczona. Na murawy wybiegną tylko (nie wszyscy) ligowcy.

Trzecioligowcy oświęcimskiej Soły podejmą drużynę Wólczanki z Wólki Pełkińskiej (sobota, godz. 15.30). Goście zajmują w tabeli drugie miejsce, ustępując liderom (Motor Lublin) tylko 3 punktami. W jesiennej rundzie drużyna Z doliny Sanu pokonała oświęcimian 2:1. Warto zwrócić uwagę na rezultat z ostatniej soboty, gdyż wiceliderzy mimo zimowej aury rozegrali mecz z drużyną MKS Trzebinia. Goście prowadzili 2:0, lecz druga połowa pojedynku należała do szaleńczo atakujących gospodarzy. Piłkarze Wólczanki w 35 minut strzelili 5 goli!

W czwartej lidze najciekawiej zapowiada się pojedynek w Ryczowie, gdzie gościć będzie drużyna z Myślenic. Gospodarze (7 miejsce w tabeli, 24 punkty) słyną z doświadczonych napastników (34 strzelone gole), zaś goście (5 miejsce w tabeli, 31 punktów) mają najskuteczniejszą w IV lidze defensywę (tylko 14 straconych bramek).

III liga: Soła Oświęcim – Wólczanka Wólka Pełkińska