Wydarzenia Bielsko-Biała

Autobusy MZK nie będą już kursować do Bestwiny

Fot. Marcin Płużek

Od 1 lutego autobusy linii 56 Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej nie będą dojeżdżać do Bestwiny. Tak zadecydował tamtejszy samorząd uzasadniając swoje posunięcie względami ekonomicznymi. Nie wszyscy mieszkańcy są zadowoleni z takiego obrotu sprawy.

Połączenie funkcjonowało od kwietnia 2004 roku. Autobus spod bielskiego dworca PKP przez Hałcnów i Janowce docierał do samego do samego centrum Bestwiny (do 2018 autobusy dojeżdżały nie do centrum, a do położonej kilkaset metrów wcześniej „piekarni”). Nie dziwi więc, iż linia cieszyła się sporą popularnością wśród mieszkańców okolicznych terenów dojeżdżających do Bielska-Białej do pracy szkoły czy na zakupy. Samorząd gminy Bestwina nie przedłużył jednak umowę z MZK?. Od 1 lutego obsługę linii przejmie „Komunikacja Beskidzka” (dawniej PKS Bielsko-Biała).
Dla gminy będzie taniej a podróżni – zakładają  władze Bestwiny – nie powinni na tym stracić. Autobusy Komunikacji Beskidzkiej kursować będą z taką samą częstotliwością co MZK i o tych samych godzinach. Dla mieszkańców – oceniają włodarze gminy – wiele się więc nie zmieni z tą tylko różnicą, iż zamiast MZK wozić ich będzie inny przewoźnik. Z taką interpretacją nie zgadza się jednak wielu podróżnych dowodząc, iż takie rozwiązanie nie do końca im odpowiada.

W efekcie wygaśnięcia umowy z gminą Bestwina autobusy linii 56 będą teraz dojeżdżać jedynie do granic miasta do przystanku Niklówka przy ulicy Janowickiej. Przy okazji zmieni się także nieco trasa przejazdu pięćdziesiątki szóstki. Autobus wyruszać będzie teraz spod dworca PKP (przystanek Warszawska Dworzec) i nie będzie obsługiwał przystanków: Podwale Dworzec, Grażyńskiego, Gazownicza. Zmianie ulegnie też rozkład jazdy linii 56.

Czytaj także w ostatnim numerze „Kroniki Beskidzkiej”

KB-tere
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Benek
Benek
2 miesięcy temu

Mądre to mądre… Czuby. Znów ktoś przytuli kaskę do kieszeni. Zmieńcie jeszcze nazwę z Bestwina na Zabita Dechami.

Eti
Eti
2 miesięcy temu

Jak to nie ma różnicy, skoro trzeba będzie płacić DWÓM przewoźnikom? Jednemu, żeby się dostać do BB i drugiemu, żeby się dostać do pracy na mieście. A teraz wystarczy JEDEN bilet!

Oset
Oset
2 miesięcy temu

A bo to ta Bestwina że wschodu 🙁