Błyskawica lepsza w powiatowych derbach

Emocjonujące widowisko zobaczyli w sobotnie popołudnie kibice, którzy zasiedli na trybunach boiska w Drogomyślu. Miejscowa Błyskawica pokonała 2:1 Tempo Puńców i umocniła swoją pozycję w czołówce tabeli bielskiej okręgówki.

W mecz lepiej weszli goście, którzy od początku rzucili się do ataku i już w 5. minucie gry zdobyli bramkę. Wynik otworzył Mateusz Wigezzi. Puńcowianie próbowali podwyższyć swoje prowadzenie, ale ich natarcia były bezskuteczne. W miarę upływu czasu do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy przed przerwą zmarnowali dwie dogodne okazje do wyrównania.

Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. Tuż po zmianie stron, w 52. minucie, bramkę dla miejscowych strzelił Łukasz Halama. Cztery minuty później Błyskawica już prowadziła po golu Krzysztofa Koczura. Jak się okazało podopieczni Krystiana Papatanasiu tego prowadzenia nie oddali już do końca meczu, choć piłkarze Tempa ambitnie walczyli o korzystny rezultat do gwizdka arbitra, oznajmiającego koniec zawodów.