Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielscy radni ratują „Górali”

Gmina Bielsko-Biała wesprze sportową spółkę TS Podbeskidzie kwotą 3 mln 250 tysięcy złotych. Decyzję w tej sprawie – można by rzec w trybie pilnym – podjęła dziś Rada Miejska.

To efekt audytu finansowo-prawnego, jaki na zlecenie mniejszościowego udziałowcy spółki prowadzony był przez ostatnie miesiące w TS Podbeskidzie.

Okazało się, że w kasie klubu brakuje około 5 milionów złotych. Chodzi o mocno przeterminowane płatności. Trzeba je natychmiast zapłacić, bo inaczej spółka w każdej chwili może być postawiona w stan likwidacji. Poza tym nieregulowanie do końca listopada spraw finansowych mogłoby doprowadzić do odebrania klubowi pierwszoligowej licencji i degradację „Górali” do niższych klas rozgrywek.

Stąd też nowy zarząd klubu – na jego czele stoi obecnie Edward Łukosz (właściciel mniejszościowego 35 procentowego pakietu akcji) wnioskował do władz miasta (gmina dysponuje 65-procentowym udziałem w klubie) o podwyższenie kapitału zakładowego spółki o 5 milionów złotych. Przy czym udziałowcy mieli solidarnie – proporcjonalnie do posiadanych udziałów – wpłacić tę kwotę.

Sprawa został wprowadzona do porządku dzisiejszej sesji dosłownie w ostatniej chwili, co wywołało dezaprobatę wśród niektórych rajców. Ostatecznie rada – po dość burzliwej dyskusji – postanowiła ratować „Górali” i przy 16 głosach za, 5 przeciwnych i 3 wstrzymujących się, podjęła decyzję o dokonaniu stosownych zmian w budżecie miasta i przekazaniu klubowi pieniędzy na spłatę zadłużenia.

Czytaj także tutaj

google_news
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anatol
Anatol
5 lat temu

SKANDAL – jak brak chleba, to dać motłochowi igrzyska

Temida
Temida
5 lat temu

Oto są głowy zdrajców: Za przyjęciem projektu głosowało szesnastu radnych z klubów PO i KWW Jacka Krywulta oraz Karol Markowski i Roman Matyja z PiS, a także Małgorzata Zarębska (Niezależni.BB).

Krystyna
Krystyna
5 lat temu

Bielscy radni znów się popisali. Czyżby w “bogatym” Bielsku nie było ważniejszych potrzeb? Ich pełne brzuchy przyćmiły myślenie. Przypominam więc: “Chleba i igrzysk ,”nie odwrotnie.

Marek
Marek
5 lat temu

Brawo,słuszna decyzja !

alterna
alterna
5 lat temu

A może, za te ponad 3 miliony “miasto” zechciałoby wzmocnić służby odpowiedzialne za zapewnienie mieszkańcom warunków do normalnego, spokojnego życia, nie zagłuszanego ciągłym, wielomiesięcznym hałasem wierteł, przecinaków i udarów, towarzyszących od rana do późnej nocy, rozpasaniu remontowemu suwerena za 500+? Narażeni na ciągły hałas póki co wątpię w istnienie tych służb, policji, straży miejskiej, sanepidu i nadzoru budowlanego w naszym mieście. 3 miliony na walkę z hałasem ! a nie na kopaczy!

Franuś
Franuś
5 lat temu

No i postawić warunek obowiązku kontroli prawidłowości prowadzenia ksiąg rachunkowych aby sytuacja się nie powtórzyła po tylko dosypaniu pieniędzy.

Franuś
Franuś
5 lat temu

O brakach w kasie dopiero dowiedziano się z audytu? Czy jest jakiś program działań naprawczych? Może trzeba poszukać głębiej i wprowadzić program oszczędnościowy?

Arek
Arek
5 lat temu

To prawdziwa kpina aby ratować kopaczy przynoszących tylko straty……………ta rada chyba oszalała. Powinni zostawić ta decyzje dla nowej rady………….ale widocznie obawiają się ze ten numer by nie przeszedł