Wydarzenia Cieszyn

Bażanowice: Wiosenne sprzątanie

Ponad 70 osób wzięło udział w sprzątaniu Bażanowic. Uczestnicy grupami wyruszyli na teren sołectwa, żeby pozbierać śmieci. A tych akurat nie brakowało. Rozmaite odpady znajdowano w rowach, potokach, zagajnikach i przy drogach.

W dorocznej akcji zorganizowanej przez radę sołecką, OSP, KGW i Stowarzyszenie Miłośników Bażanowic, wzięli udział dorośli, młodzież i dzieci. Zbierali śmieci wzdłuż dróg gminnych i drogi powiatowej Cieszyn – Ustroń.

– Chciałbym podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w sprzątanie naszego sołectwa. Niejednokrotnie użyczyli oni bezpłatnie swoich samochodów do przywozu zebranych śmieci, co pod względem logistycznym było wielką pomocą – mówi inicjator akcji, sołtys Jan Polok.

Ponad 80 worków o pojemności 120 litrów każdy, zostało zwiezionych w pobliżu remizy OSP. Wśród odpadów przeważały butelki, puszki, folie, materiały budowlane, plastik i zabawki. Wywóz na wysypisko zapewniła gmina Goleszów, która też przekazała uczestnikom worki na śmieci, jednorazowe rękawiczki, a dla najmłodszych napoje i ciastka.

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments