Wydarzenia Bielsko-Biała Sucha Beskidzka

Babia Góra już bez śmieci!

Zdjęcia: organizatorzy

1860 litrów zebranych śmieci i ponad 43 kilometry oczyszczonych szlaków – to wynik drugiej odsłony akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2019”. Odbyła się ona w sobotę, 18 maja, a sprzątano trasy prowadzące na Babią Górę.

Przedsięwzięcie organizuje co roku bielski oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Poprzednia tegoroczna akcja odbyła się na szlakach Klimczoka, a pisaliśmy o niej tutaj.

Tym razem szlaki w rejonie Królowej Beskidów ruszyły sprzątać 123 osoby, w tym 73 dzieci i młodzieży. Na szczęście – po niemal tygodniu beznadziejnej pogody – nad Babią Górą zaświeciło słońce.

W akcji wzięły udział następujące grupy: Szkolne Koło PTT „Groniczki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kozach, SK PTT z LO w Kozach, SK PTT „Diablaki” z Dąbrowy Górniczej, grupa podopiecznych Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia z placówek w Kętach, Oświęcimiu i Żywcu, delegacja Oddziału PTT w Chrzanowie oraz przedstawiciele Oddziału PTT w Bielsku-Białej.

Członkowie bielskiego PTT od kilku lat wytrwale porządkują okolice drogi wojewódzkiej nr 957 z Przełęczy Lipnickiej do Zawoi. Tradycyjnie to im udało się zebrać najwięcej śmieci, mimo że całkiem niedawno odcinek ten sprzątali pracownicy Babiogórskiego Parku Narodowego.

Przed wyruszeniem na szlak, grupa głównie młodszych dzieci z Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia obejrzała wystawę stałą w budynku dyrekcji Babiogórskiego Parku Narodowego i wzięła udział w obchodach Fascynującego Świata Roślin.

Sprzątanie szlaków zwieńczyło wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek. Tradycyjnie odbyło się ono na Polanie Odkrywców w Zawoi Markowej. – Serdecznie dziękujemy gościnnym jak zawsze i otwartym pracownikom Babiogórskiego Parku Narodowego, którzy przygotowali dla nas ognisko, udostępnili wystawę oraz poświęcili swój cenny czas dla naszych wolontariuszy – mówi prezes bielskiego PTT Szymon Baron. – Dziękujemy również naszym sponsorom: Grupie Kęty S.A. i firmie Polskie Mięso i Wędliny Łukosz sp. z o.o., dzięki którym na wszystkich uczestników czekały dodatkowe atrakcje. Podziękowania kierujemy także do wszystkich uczestników i opiekunów, którzy wybrali się z nami, aby choć trochę posprzątać Beskidy.

Akcji “Sprzątamy Beskidy z PTT 2019” patronują portal beskidzka24.pl i “Kronika Beskidzka”.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Maria Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maria
Gość
Maria

Dziękuję! Turystka