Wydarzenia Wadowice

Bachowice: Awantura na plebani – interweniowała policja

Fot. Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Plebania najczęściej kojarzy się z obrazami świętych na ścianach i ciszą. Nikt nie biega, nie krzyczy, co najwyżej z radia bądź telewizora słychać audycje stacji katolickich. Jednak nie wszędzie i nie zawsze.

Na plebani w Bachowicach wybuchła awantura.Na spotkaniu parafian z proboszczem doszło do sprzeczki słownej – informuje Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. – Jeden z uczestników spotkania wezwał policję. W trakcie interwencji nie doszło do popełnienia czynów przestępczych. Obecni na miejscu, w obecności policjantów, sami doszli do porozumienia – wyjaśnia rzeczniczka wadowickiej policji.

Mieszkańcy wioski zastrzegając sobie anonimowość przyznają, że od dłuższego czasu trwa konflikt części parafian z proboszczem. Powodem poniedziałkowej sprzeczki było – według określenia jednej z parafianek – podział pieniędzy z tacy. Nieoficjalnie wiadomo, że proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa stara się o odejście.

google_news
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kaska
Kaska
5 lat temu

konflikt wywołuje sołtys i była już rada parafialna która trzyma pieniadze i nie wiadomo gdzie one są. ksiadz został zniszczony i posądzony przez grupke alkoholików. Czy normalne jest to że celem sołtysa i rady parafialnej jest wprowadzanie zamętu ? Sołtysie zajmij się gminą a nie kościołem.

Her menegilda
Her menegilda
5 lat temu
Reply to  Kaska

Coś podobnego, sołtys ważniejszy od proboszcza. W jaki sposób są wybierani mieszkańcy do Rady Parafialnej? Ten kto nie chce współpracować z proboszczem? Rada Parafialna przepiła pieniądze z tacy i ma powiązania z grupką alkoholików?

nowy-nick
nowy-nick
4 lat temu
Reply to  Her menegilda

A jak rada parafialna weszła w posiadanie pieniędzy parafialnych, skoro pilnowanie kasy to niezbywalne i jedno z głównych zadań proboszcza?

koko
koko
4 lat temu
Reply to  Her menegilda

Piszesz bzdury wyssane z palca…

Her menegilda
Her menegilda
5 lat temu

W Bachowicach nie ma Rady Parafialnej aby zajmowała się podziałem pieniędzy z tacy?

Ona
Ona
5 lat temu
Reply to  Her menegilda

Nie nie ma rady parafialnej ksiądz ja rozwiązał po tym jak pan ś z rady wyrwał księdzu tace z pieniędzmi i go zwyzywał