E-edukacja Cieszyn

Bajkoterapia leczy

Fot. Starostwo Powiatowe w Cieszynie

“Bajkoterapia jako skuteczna metoda wspierania rozwoju emocjonalnego dziecka” to tytuł konferencji, którą zorganizowano w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie. Myśl przewodnia: wspieranie rozwoju dziecka w oparciu o literaturę terapeutyczną. Była to kolejna edycja współorganizowana przez Starostwo Powiatowe z Biblioteką Miejską w Cieszynie.

Program rozpoczął film pt.:”Krokodyl w Cieszynie”, zrealizowany w ramach warsztatów prowadzonych przez Ilonę Majewską w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie. Animowany świat widziany oczami dzieci, ale jakże barwny i ciekawy, niestandardowo połączył fantazję z historią lokalną i wprowadził obecnych w przyjazny klimat bajki.

Po filmie nagrodzono uczestników akcji czytelniczej „Bajki, które leczą”. Wiosną czytali oni bajki chorym dzieciom przebywającym na Oddziale Pediatrycznym Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Byli to uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych. Wolontariusze otrzymali upominki i dyplomy.

Główny wykład, pt. „Czemu bajki-pomagajki, skutecznie wspierają rozwiązywanie dziecięcych problemów małych i dużych”, poprowadziła Katarzyna Klimowicz- terapeuta, szkoleniowiec i polonistka z Warszawy.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments