Kultura i rozrywka Sucha Beskidzka

Bajkowe spotkanie

Fot. Edyta Łepkowska

Przez kilka tygodni bibliotekarki z Łętowni, Naprawy oraz Osielca dwoiły się i troiły, by pokazać dzieciom radość płynącą z czytania oraz zaszczepić w nich chęć sięgania po książki. Trudno na razie ocenić, czy udało im się zrealizować ten cel, ale wiadomo jedno – sprawiły mnóstwo frajdy uczestnikom projektu.

 

Dzieci uwielbiają przebierać się za bajkowe postacie. A właśnie to robiły w czasie cyklu zajęć “Paradujemy oraz inspirujemy tak jak Bolek i Lolek, Tytus, Romek i A’Tomek”. Uczestnicy z trzech miejscowości własnoręcznie przygotowali kostiumy, aby móc wcielić się w ulubionych literackich bohaterów. Na koniec spotkali się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji w Osielcu, gdzie najpierw grupa z Naprawy wystąpiła w spektaklu „Zaczarowany kwiat”, a następnie wszyscy zaprezentowali wykonane stroje przed publicznością. Później mieli też okazję wypróbować ich wytrzymałość w czasie pląsów na parkiecie. Bowiem całość zamknął Bajkowy Bal Przebierańców, podczas którego Roszpunki tańczyły między innymi z Czarnymi Rycerzami, Calineczka wirowała z Kubusiem Puchatkiem, a wampirzyca z… jeżem.

 

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

 

navigate_before
navigate_next

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Franuś
Franuś
5 lat temu

Brawo. Proponuję w bibliotece(kach) zrobić także akcję dla dzieci pisania listów do sąsiada aby przeczytał w roku o 2 książki więcej. Bo kiepska jest sytuacja z czytelnictwem u dorosłych a akcji jak na lekarstwo w bibliotekach, ośrodkach kultury. Na wzór akcji pisania listów do sąsiada w przypadku niezatruwania powietrza na obchodzony w tym miesiącu Dzień Czystego Powietrza. Czy dobry wzór? – nie wiadomo bo nie ma informacji zwrotnej jaki efekt z 14 listopada.