Bielsko-Biała Sport Oświęcim

Bardzo dobre Tempo. Kęcka ekipa druga w województwie

Zawodnicy kęckiego Tempa zajęli drugie miejsce w punktacji medalowej podczas Halowych Mistrzostw Lekkoatletycznych Małopolski w kategorii wiekowej U-16.

Zawody odbyły się w Rzeszowie. 7-osobowa ekipa z Kęt zdobyła 3 złote i 2 brązowe medale.

Złote medale zdobyli: Emilia Stojek w skoku w dal (ustanowiła halowy rekord życiowy – 5,05 m), Fabiana Annoni w pchnięciu kulą (rekord życiowy – 9,08 m) i Konrad Talik w skoku w dal (wyrównany rekord życiowy – 5,97 m). Brązowe medale zdobyli: Konrad Talik w biegu na 300 m (rekord życiowy – 38,80), Zuzanna Świergała w skoku wzwyż (wyrównany rekord życiowy – 135 cm).

Martyna Kręcioch wywalczyła w biegu na 60 m awans do finału i zajęła w nim czwarte miejsce z rekordem sezonu – 8,41, a w biegu na 300 m z halowym rekordem życiowym – 46,03 zajęła piąte miejsce.