Bielsko-Biała E-edukacja

Bardzo młodzi przedsiębiorcy

Fot. StartUp Podbeskidzie

Uczniowie Akademii Żaków z Wapienicy – wspierani przez praktyków biznesu i Inkubator Przedsiębiorczości – rozpoczęli własną działalność gospodarczą. To pierwszy taki przypadek w Bielsku-Białej, a nie wykluczone, że i w całym kraju! Wytwarzane przez nich koszulki i kubki z nadrukiem  już trafiły na rynek.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Wojciecha Bachty, założyciel i prezes fundacji StartUp Podbeskidzie, prywatnie biznesmen. Na cotygodniowych zajęciach w szkole zapoznaje on uczniów 5 i 6 klas z zagadnienia z zakresu przedsiębiorczości oraz zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Założenie było takie aby ci młodzi ludzie wspólnie założyli i prowadzili prawdziwą firmę.

To najlepsza forma nauki przedsiębiorczości – przez praktykę i podejmowanie kolejnych prób, a następnie wyciąganie z nich wniosków – mówi Wojciech Bachta,

Efekt starań zespołu żaków z Akademii Przedsiębiorczości można zobaczyć na fanpage stworzonej firmy: www.facebook.com/BamBich-2149108605314009/ oraz na stronie http://bambich.cupsell.pl.

Kronika2110_m
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments