Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

„Bardzo was potrzebujemy”. Starosta bielski dziękował nauczycielom

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

– Pewnie nie pierwszy raz usłyszycie ode mnie, jak bardzo was potrzebujemy. Młodzież to nasza przyszłość. Mam nadzieję, że po zakończeniu edukacji nie wyjedzie, tylko znajdzie zatrudnienie w naszym regionie – mówił starosta Andrzej Płonka podczas nauczycielskiego święta.

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej ślubowali nauczyciele, którzy uzyskali stopień nauczyciela mianowanego. W uroczystym spotkaniu z okazji Dnia Edukacji Narodowej wzięli udział dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, prowadzonych przez powiat oraz wyróżnieni nauczyciele.

Pedagodzy zwracali uwagę na to, że dziś lekcje nie mogą być nudne i opierać się tylko na podręczniku. – W każdej klasie mamy tablice interaktywne, więc można tak poprowadzić zajęcia, żeby z niej skorzystać. Uczniowie bardzo chętnie biorą udział w różnego rodzaju quizach. Ćwiczenia zamieszczane w internecie bardzo się przydają. Młodzież ogólnie jest chętna do robienia czegoś, co nie jest związane z podręcznikiem – mówi Patrycja Bojda, nauczycielka języka niemieckiego i podstaw przedsiębiorczości w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach. Joanna Krysta uczy w tej samej placówce języka angielskiego. – Współczesne technologie mocno przemawiają do młodzieży, dlatego staram się w domu zawsze poszukać czegoś ciekawego, np. filmiku na platformie YouTube, co urozmaici lekcję – mówi.

Wyróżnieni pedagodzy pracują także nad tym, by młodzi ludzie mogli odbywać atrakcyjne staże zawodowe. – Niedawno byli w Szwecji, w zeszłym roku w Portugalii. Przygotowanie takich projektów pochłania ogrom czasu – mówi Joanna Krysta.

– Podczas spotkania z okazji święta edukacji nie zabrakło młodzieży. Przed gośćmi brawurowo pokazał się Big Band z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach pod batutą Jarosława Grzybowskiego i Tomasza Janusza – relacjonuje Magdalena Fritz, rzecznik starostwa.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jak to jest
jak to jest
3 miesięcy temu

Uwaga, niedługo nie trzeba będzie podręczników a wymyślają nowe słuszne.