Wydarzenia Cieszyn

Bażanowicka Zielona Pracownia uroczyście otwarta. Jest nowocześnie i ciekawie – ZDJĘCIA

Fot. Marek Śmierciak/UG Goleszów

W Szkole Podstawowej im. Pawła Stalmacha w Bażanowicach odbyło się oficjalne otwarcie nowoczesnej pracowni przyrodniczo-ekologicznej „Eko-Przystanek”.

Do uroczystego otwarcia, wspólnie z dyrekcją bażanowickiej podstawówki, zaproszeni zostali: prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach – Tomasz Bednarek, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych, a przede wszystkim rodzice i uczniowie. Była to okazja to podziękowania przedstawicielom funduszu za przyznanie dofinansowania oraz dyrekcji i gronu pedagogicznemu Szkoły Podstawowej w Bażanowicach za zaangażowanie w realizację przedsięwzięcia na wszystkich jego etapach.

– Zgodnie z założeniami konkursu Zielona Pracownia 2022, sala została wyremontowana oraz doskonale wyposażona. Zakupione zostały między innymi sprzęty audiowizualne, multimedialne, edukacyjne czy laboratoryjne, a także nowe meble. Wnętrze urządzono w nawiązaniu do tematyki ochrony środowiska oraz wykorzystania alternatywnych źródeł energii. Warto podkreślić, że jest to już drugie takie miejsce w naszej gminie. W 2019 roku, również za sprawą dofinansowania z WFOŚiGW, powstał Zielony Zakątek w Szkole Podstawowej w Goleszowie. Wraz z „Eko-Przystankiem” uczniowie i kadra bażanowickiej szkoły otrzymali nowoczesne pomoce naukowe, zachęcające do zainteresowania naukami przyrodniczymi, eksperymentowania i obserwacji przyrody – mówi wójt Goleszowa Sylwia Cieślar.

Zdjęcia: Marek Śmierciak/UG Goleszów

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments