Bielsko-Biała Sport

BBTS wyszkoli młodzież TSP

Fot. TS Podbeskidzie

TS Podbeskidzie i BBTS Podbeskidzie podpisały umowę na szkolenie młodzieży. Poprzednia została wypowiedziana w niezbyt miłych okolicznościach.

Prezes BBTS-u Jarosław Rozmus i ówczesny sternik TSP Tomasz Mikołajko toczyli wojnę na słowa i oświadczenia. Do zgody nie doszło, BBTS wypowiedział umowę, a TSP uratował Rekord (bo umowa na szkolenie młodzieży jest warunkiem otrzymania licencji dla pierwszoligowego klubu).

Teraz szkolenie młodzieży wraca do BBTS-u, a więc – wydaje się – na właściwe miejsce bo przecież TSP wywodzi się z BBTS-u. Jak poinformował klub umowę w siedzibie TS Podbeskidzie podpisali Bogdan Kłys (prezes TSP), Jarosław Rozmus (prezes BBTS), Jerzy Wolas (wiceprezes BBTS) oraz Kamil Sarapata (dyrektor ds. marketingu i PR w TS Podbeskidzie).

Piłkarską szkołę w BBTS zaliczyli między innymi Kacper Gach, Kacper Kostorz, a w dalszym ciągu jej uczniem jest najmłodszy zawodnik w pierwszej drużynie Podbeskidzia Jakub Bieroński.
Wychowankami BBTS są między innymi Mariusz Sacha, Damian Byrtek, Mateusz Janeczko, Daniel Mikołajewski, Sebastian Madejski, Szymon Jarosz czy Konrad Gutowski.

google_news