Wydarzenia Wadowice

BDI na deskach projektantów

Droga krajowa nr 52 należy do najbardziej zatłoczonych dróg w Polsce. Fot. Bogdan Szpila

Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, za 11 lat zostanie oddana do użytku Beskidzka Droga Integracyjna.

Ekspresowa jezdnia o długości 62 km połączy Bielsko-Białą z Głogoczowem (równolegle z drogą krajową nr 52), co usprawni transport na Podbeskidziu, likwidując między innymi korki w Kętach, Andrychowie, Wadowicach i Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wstępny projekt GDDKiA w Krakowie zaprezentowała w 2008 roku, zapowiadając rozpoczęcie robót na 2015 rok, lecz brak pieniędzy zniweczył ambitne plany.

Według informacji przekazanych przez Iwonę Mikrut z GDDKiA w Krakowie, prace dokumentacyjne są kontynuowane. 31 sierpnia 2020 r. podpisano aneks na dokończenie opracowania dokumentacji Koncepcji Programowej (ma być gotowa w lutym 2025 r.). – Ogłoszenie przetargu na realizację S52 Bielsko Biała – Głogoczów (Beskidzka Droga Integracyjna), w systemie „projektuj i buduj”, w podziale na pięć odcinków, przewiduje się w II półroczu 2024 roku – informuje Mikrut. – Podpisanie umowy z wykonawca planuje się w I półroczu 2025 r. Realizacja robót budowlanych przewidywana jest na lata 2027 – 2031 – wyjaśnia rzeczniczka GDDKiA.

 

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
5 miesięcy temu

Przy staraniu o budowę BDI jest jeszcze nieprawomocna, zaskarżona decyzja środowiskowa panie redaktorze, która odciągnie w czasie plany.

Arek
Arek
5 miesięcy temu

Po co budować BDI kiedy wystarczy nowoczesna ścieżka rowerowa dla cyklistów

Hermenegilda
Hermenegilda
5 miesięcy temu

Dokumentacja koncepcji dopiero za ponad 4 lata.

Hermenegilda
Hermenegilda
5 miesięcy temu

Dalekie plany, na razie jest mowa o koncepcji i podpisanej umowie prawie 3 miesiące temu (dopiero informacja?) na opracowanie dokumentacji koncepcji programowej. Po koncepcji jest właściwy projekt o którym nie ma mowy póki co.

Jan
Jan
5 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Czytaj ze zrozumieniem: W 2024 ogłoszony zostanie przetarg w systemie “projektuj-buduj”, Wszystko podane!

Hermenegilda
Hermenegilda
5 miesięcy temu
Reply to  Jan

Odczytałam, w II kwartale 2024 r. przewiduje się ogłoszenie przetargu a to nie jest to samo co wykonanie projektu. Ja mówiłam, że nie ma określonego terminu rozpoczęcia wykonania dokumentacji, umowa jest planowana do odpisania w 2025 r. i dopiero wtedy można rozpoczynać projektowanie po podpisaniu umowy. Nie ucz matkę dzieci robić.

Hermenegilda
Hermenegilda
5 miesięcy temu
Reply to  Jan

A jak się Janie dzieci robi powiem Ci dalej. Przegra aktualna władza wybory w 2023 r. a plany są od 2024 r. i dalej za 11 lat zakończenie. Znając życie, nowa władza pozmienia na odwrotnie.

Hermenegilda
Hermenegilda
5 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

W cydzysłowiu “jak się dzieci robi”.