Wydarzenia Cieszyn

Będą ratować ludzkie życie. Nowe karetki wyjechały na drogi. Udało się bez pomocy Cieszyna | WIDEO

Fot. Katarzyna Lindert-Kuligowska

Blisko 870 tys. zł – tyle kosztowały dwa ambulanse zakupione przez Szpital Śląski w Cieszynie. To pojazdy typu B marki Ford Transit z 2022 roku.

Samochody zostały przeznaczone dla pacjentów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz centrum Zdrowia Psychicznego. Ambulanse zostały skonstruowane w ten sposób, aby umożliwić podstawowe leczenie i monitorowanie osób transportowanych. Wyposażone zostały w m.in. w instalacje tlenową czy specjalistyczne nosze, umożliwiające transport pacjentów do 250 kg wagi.

Ambulanse służyć mają m.in. do przewozu chorych do innych placówek o wyższej referencyjności, aby kontynuowali leczenie, odwiezienia po hospitalizacji czy transportu pacjentów wewnątrz szpitala, a także dowóz do poradni specjalistycznych. Pojazdy mają zastąpić wyeksploatowane samochody transportu medycznego, których przebiegi sięgają pół miliona km.

Koszt zakupu motoryzacyjnych cacek to blisko 870 tys. zł. 300 tys. zł przekazało na zakup Starostwo Powiatowe w Cieszynie. Warto przypomnieć, że samorząd Cieszyna zamierzał przekazać 19,1 tys. zł na zakup jednego pojazdu. Jednak starosta cieszyński nie zdecydował się przyjąć pomocy w takiej wysokości. Liczono bowiem, że miasto dołoży 100 tys. zł…

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
HerrOber
HerrOber
1 miesiąc temu

Ale jaki honorowy nasz Pan Starosta….
No kto by pomyślał.
No cóż – dla jednych 19 tysi to na waciki niewarte podziękowania za wsparcie.
Szanowna Redakcjo – może warto doprecyzować, czy Cieszyn nie był przypadkiem jedyną gminą, która chciała solidarnie i proporcjonalnie do liczby mieszkańców wesprzeć zakup tych pojazdów…
Pozostałe gminy jakoś nie kwapiły się do partycypacji w częściowych kosztach przedsięwzięcia.
Najważniejsze, że sprzęt służy.
Zdrowia wszystkim życzę!