Wydarzenia Bielsko-Biała

Będzie Czarny Protest

Fot. materiały prasowe

Grupa Czarny Protest Bielsko-Biała zaprasza mieszkanki regionu, by 8 marca wyszły na ulice.

Jak przypominają organizatorki – dwa lata temu Czarny Protest kobiet pokazał rządzącym czerwoną kartkę za faulowanie kobiet, głośno żądając respektowania ich praw, a rok temu kobiety z Bielska-Białej zorganizowały wyjazd na protest w Warszawie.

W tym roku przyłączają się do ogólnopolskiego protestu przeciwko nienawiści. Przy akompaniamencie bębnów przejdą przez ulice Bielska-Białej, aż pod Ratusz, by wręczyć swoje postulaty prezydentowi Jarosławowi Klimaszewskiemu. Żądają pozytywnych zmian w mieście, za które uważają utworzenie Rady Kobiet, podpisanie Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym, utworzenie gabinetu ginekologicznego dostępnego 24h na dobę bez klauzuli sumienia, finansowanie edukacji przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji, finansowanie szczepionek przeciw hpv dla dziewcząt i chłopców, nadanie ulicom i rondom imion i nazwisk patronek związanych z miastem i regionem.

Organizatorki zapewniają, że wydarzenie ma mieć pozytywny wydźwięk, a postulaty, z którymi idą do prezydenta Bielska-Białej będą składane w tym samym czasie w wielu miastach Polski. Dodają, że Jarosław Klimaszewski będzie miał po raz pierwszy okazję, żeby zająć stanowisko w sprawie postulatów kobiet. I przypominają, że jego poprzednik Jacek Krywult nie był tym postulatom przychylny.

Grupa organizacyjna Czarny Protest zachęca wszystkich do przyłączenia się do marszu, który 8 marca przejdzie ze Starego Rynku (początek o 16.15) na plac Ratuszowy.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Baca
Baca
5 lat temu

Gazdzino sie tez tam wybiero , z karbaczem…no batem. hej

Gti
Gti
5 lat temu

Hmm…tragedia.