Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

Będzie gotowa już za rok. Budowa hali sportowej przy „Resortówce” za 5,5 mln zł

Fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Ruszyła budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach. Władze powiatu bielskiego pozyskały kolejną dotację na sfinansowanie inwestycji, wartej w sumie 5,5 miliona złotych.

Starostwo sięgnęło teraz po środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 1 688 200 zł. Jak informuje Magdalena Fritz, rzecznik urzędu, sukces przyszedł dopiero po złożeniu czwartego wniosku do ministerialnego programu „Sportowa Polska”. – Ta wiadomość przyszła po tym, gdy rozstrzygnięto przetarg na budowę sali gimnastycznej wart prawie 5,5 mln zł i rozpoczęły się roboty. Wcześniej 3 mln zł pracownicy Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej pozyskali z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dla terenów popegeerowskich. Brakujące 800 tys. zł powiat bielski dołoży z własnego budżetu – precyzuje rzecznik.

Powiat bielski, który jest organem prowadzącym czechowicką szkołę, o środki zewnętrzne na tę salę gimnastyczną stara się od kilku lat. – To nasza największa placówka, w której uczy się ok. tysiąca uczniów. Przypomnę, że połączyliśmy dwa nasze technika. Dlatego uparcie składaliśmy wniosek o dotacje gdzie tylko było to możliwe. Opłaciło się, bardzo się z tego cieszymy i dziękujemy – mówi Dorota Nikiel z Zarządu Powiatu Bielskiego, odpowiedzialna za oświatę.

Obecnie młodzież korzysta z dwóch małych sal i boisk zewnętrznych. Jeśli prace budowlane pójdą zgodnie z planem, to już w listopadzie przyszłego roku uczniowie będą mieli do dyspozycji halę z prawdziwego zdarzenia.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nie dzrwiami to oknem
nie dzrwiami to oknem
1 rok temu

Brawo, upór się opłacił a nie tylko: nie uwzględnili wniosku.