Wydarzenia Bielsko-Biała

Będzie kanalizacja w Hałcnowie

Fot. Wojciech Małysz

Ruszyła budowa kanalizacji w bielskiej dzielnicy Hałcnów. Po zakończeniu inwestycji ponad 99 procent mieszkańców miasta będzie miało dostęp do kanalizacji sanitarnej.

Budowa kanalizacji sanitarnej i przebudowa sieci wodociągowej dotyczy ulic Pod Kasztanem, Zagrody, Deszczowej, Pisarskiej, 13 Zakrętów i Wyzwolenia. Na zwołanej w czwartek “w terenie” konferencji prasowej opowiadali o tym prezes spółki Aqua Piotr Dudek oraz pełnomocnik ds. realizacji projektu Jadwiga Halka.

Prezes zwracał uwagę, że po zakończeniu inwestycji 99,7 procent mieszkańców Bielska-Białej będzie miało dostęp do kanalizacji. Z kolei dyrektor inwestycji Jadwiga Halka podkreślała, że inwestycja jest skomplikowana, rozważano kilka wariantów. Cały czas trwały też konsultacje z mieszkańcami, którzy wyrażali swoje nadzieje, ale i obawy związane z budową kanalizacji. Potwierdzał to radny z Hałcnowa Bronisław Szafarczyk.

Wykonawca rozpoczął już roboty, a inwestycja ma być gotowa w drugim kwartale 2020 roku. Do sieci kanalizacyjnej ma zostać przyłączonych około 450 budynków.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Franuś Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Franuś
Gość
Franuś

Jaki koszt inwestycji? Według wyliczeń urzędników, bez inwestycji w Hałcnowie ile procent mieszkańców Bielska Białej (z dokładnością po przecinku) ma dostęp do kanalizacji? Czyli lepiej jaki procent to Hałcnów?