Wydarzenia Smacznie, zdrowo i stylowo Bielsko-Biała

Będzie można zbadać słuch i wzrok – propozycja nie tylko dla seniorów

Fot. Pixabay

Już po raz kolejny Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej zaprasza osoby starsze oraz z niepełnosprawnościami na cykl prelekcje na temat profilaktyki zdrowotnej, zdrowego odżywiania oraz bezpieczeństwie. Będzie też można skorzystać z bezpłatnych badań a także uzyskać informacje o ulgach i uprawnieniach przysługującym seniorom oraz osobom niepełnosprawnym. Wszystko to w ramach Dnia otwartego dla seniorów, jaki zaplanowano na 25 kwietnia.
Impreza odbywać się będzie w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej pomiędzy 9.00 a 14.00. Jako prelegenci wystąpią między innymi – informują organizatorzy – . fachowcy z organizacji pozarządowych oraz specjalistycznych firm zajmujących się omawianą problematyką. Z kolei bielscy policjanci przedstawią jak ustrzec się przed oszustami i cyberoszustwami, a pracownicy sanepidu powiedzą o znaczeniu szczepień w profilaktyce prozdrowotnej.
Dla uczestników zaplanowano też bezpłatne badania słuchu oraz wzroku pod kątem zaćmy. Będzie też można zbadać sobie ciśnienie krwi, poziomu cukru oraz masy i składu ciała przy pomocy specjalistycznego urządzenia diagnostycznego. Przy czym z uwagi na spore zainteresowanie, organizatorzy proszą, aby na przesiewowe badanie słuchu i wzroku zapisać się wcześniej telefonicznie ( wzroku: 691 132 646, słuchu: 605 881 300)
Podczas spotkania będzie można obejrzeć i ewentualnie zakupić prace wykonane przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Podkowa.
Szczegółowy program na plakacie poniżej.

google_news