Wydarzenia Bielsko-Biała

Będzie nowe zaplecze dla LKS Mazańcowice

Fot. UG Jasienica

Niezły prezent na swoje 35-lecie otrzyma klub piłkarski LKS Mazańcowice.

Jak informuje Urząd Gminy Jasienica prezentem będzie nowa klubowa siedziba z zapleczem szatniowym.

Gmina od kilku lat kupowała działki w sąsiedztwie obiektu użyteczności publicznej. W 2009 roku gmina pozyskała działkę o powierzchni 11 arów za łączną kwotę blisko 55 tysięcy złotych. Teren w zupełności wystarczy na wybudowanie parterowego budynku za południową linią boiska. Będą tam dwie szatnie dla zawodników, szatnia trenerów i sędziów, toalety i prysznice, magazyn, a także sala szkoleniowa, w której oprócz sportowych zebrań i przygotowań do meczów będzie można również prowadzić różnego rodzaju warsztaty z młodzieżą – informują gminni urzędnicy dodając, że obecnie trwają ostatnie prace nad opracowaniem projektu budynku zaplecza.

Wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna podkreśla, że klub prowadzą pasjonaci, którzy są niezwykle oddani przede wszystkim pracy z młodzieżą.

Bardzo angażowali się w stworzenie na niezagospodarowanym terenie bezpiecznego boiska. Jako społeczność gminy Jasienica wspieramy rozwój sportu wśród najmłodszych naszych mieszkańców. Temu celowi ma też służyć nowy klubowy budynek, jaki zamierzamy postawić przy boisku. Młodzież piłkarska będzie miała tam odpowiednie warunki, aby się przygotować do treningów i meczów – wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna.

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Franek
Franek
1 rok temu

Jaki klub nie róbcie jaj kiedyś coś grali teraz nie ma śladu po nich widać gmina lubi robić głupoty jak horała lotniska.

Podatnik
Podatnik
1 rok temu

Największa głupota gminy jak wiele klub nie istnieje kiedyś grali za sezon w C klasie mieli 3 pkt i ponad 100 bramek straconych nikt na to nie chodził może z 5 pijaczków ta kasa powinna iść na sport masowy w szkole a co się dziwić to gmina jasienica non stop głupoty za naszą kasę aby były głosy ze wsi

Piotr
Piotr
1 rok temu

Ale po co jak się klub rozleciał kiedyś tam się coś robiło za dobrych prezesów teraz nic paru młodych trenuje czasami.