Wydarzenia Bielsko-Biała

Będzie nowy szef szpitala dziecięcego?

Fot: Kuba Jarosz

Powiat bielski ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Wyłoniony w ten sposób nowy dyrektor prace zacząć ma na początku grudnia tego roku. O ile znajdzie się kandydat…

Oferty, jak czytamy w ogłoszeniu zamieszczonym na oficjalnej stronie starostwa bielskiego, chętni składać mogą do 19 września tego roku. Kandydaci muszą wykazać się wykształceniem wyższym i co najmniej pięcioletnim stażem pracy na stanowisku kierowniczym. Mogą też mieć ewentualnie ukończone w zamian studia podyplomowe na kierunku zarządzania i trzyletni staż pracy. Chętni do kierowania szpitalem dziecięcym muszą też przedstawić opracowaną przez siebie koncepcję zarządzania szpitalem i sposoby dalszego jego rozwoju.

Konkurs ogłoszony został, bo obecnemu dyrektorowi szpitala, Ryszardowi Odrzywołkowi kończy się 6 letnia kadencja na stanowisku.

A ponieważ mam już swoje lata i, co tu dużo mówić, czuję się nieco zmęczony, raczej, a nawet na pewno, nie zgłoszę swojej kandydatury do konkursu – powiedział nam pan Ryszard.

Dyrektorskie stanowisko w szpitalu jest więc do wzięcia. Ale czy nie skończy się wyłącznie na ogłoszeniu konkursu?

– To ciężki kawałek chleba, zwłaszcza dzisiaj, kiedy Służba Zdrowia wciąż poddawana jest jakimś eksperymentom – tłumaczy dyrektor Odrzywołek. – Nie jest powiedziane, że konkurs w ogóle się rozstrzygnie, bo najpierw muszą być chętni na tę pracę.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pigułka z oddziału.
Pigułka z oddziału.
4 lat temu

Mam nadzieję że sołtyska ani szwedek nie dają swoich co nic nie kumają i zniszczą dorobek PANA Odrzywołka jak niszczą Polskę.