Wydarzenia Wadowice

Po tragicznej śmierci 14-latki. Będzie postępowanie wobec andrychowskich policjantów

Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie podjął decyzję o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego wobec czterech policjantów z Andrychowa. Sprawa dotyczy tragicznej śmierci 14-letniej Natalii.

W komunikacie, jaki dziś opublikowała krakowska policja, można przeczytać, że wewnętrzna kontrola wykazała, iż “istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że doszło do uchybień proceduralnych”.

Przypomnijmy, iż śmierć nastolatki wstrząsnęła opinią publiczną w całym kraju. Dziewczynka zmarła po tym, jak źle się poczuła i kilka godzin spędziła na mrozie w centrum miasta. W tym czasie nikt jej nie pomógł. Choć policja dowiedziała się bardzo wcześnie o „zaginięciu” 14-latki i stanie w jakim może się znajdować, jej działania nie przyniosły efektu. Przez cały ten czas dziewczyna w bardzo poważnym stanie zdrowia znajdowała się w rejonie przystanku autobusowego kilkaset metrów od komisariatu policji. Sprawę śmieci Natalii bada obecnie wadowicka prokuratura.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Euzebia
Euzebia
2 miesięcy temu

A może poza tym medialnym bełkotem…ktoś powie jak wyglądają realia wyposażenia policji…że policja ma 1! Zestaw na województwo do namierzania precyzyjnego telefonów komórkowych.A i tak to jest procedura wydania pozwolenia na nawigator która trwa z 30 minut , a nawigator taki pokazuje najbliższy słup nadajnika czyli w mieście pokarze wam ,,osoba jest w centrum,, poza miastem ,,osoba jest w promieniu 4km .Precyzyjny system namierzania do 2-5m telefonu ma postać laptopa! Ale na to od 1990 roku nie ma środków aby był jeden na dużą komendę do osób zaginionych ,poszukiwanych czy sprawców poważnych przestępstw.Co roku przez takie zaniedbanie sprzętowe państwa ginie… Czytaj więcej »

Leszy
Leszy
2 miesięcy temu

I bardzo dobrze. Tak jak te dwa orły za strzelone prze bandziora we Wrocławiu. Ja można gościa nie sprawdzić co ma. Takich mamy policjantów tylko mandaty. Za szczanie w niedozwolonym lub za brak maseczki

nie lepszy -głupszy
nie lepszy -głupszy
2 miesięcy temu
Reply to  Leszy

Dobrze że są jeszcze tacy ludzie jak ty ,bezbłędni,perfekcyjni i perfekcyjni w swojej robocie ,a tak poza tym tumanie to ciszej nad tą trumną

hieny z Wiertniczej
hieny z Wiertniczej
2 miesięcy temu

Stacja Łże VN reklamuje transmisję z pogrzebu tego biednego dziecka za dodatkową opłatą na płatnym kanale .Tfu!!!

TW Bolek
TW Bolek
2 miesięcy temu

Narobią im… Może zabiorą noworoczną premię albo uniewinnią

Max
Max
2 miesięcy temu

Robi się ciekawie, ba jak się okazuje opluwani policjanci z małego lokalnego komisariatu w Andrychowie wcale nie zlali sprawy. Kontrolerzy z Biura Kontroli KGP potwierdzili, że funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Andrychowie podjęli szereg czynności. Były to m.in. sprawdzenia szpitali, rozesłanie informacji do jednostek ościennych o poszukiwaniu nastolatki oraz kontakt z lokalnym przewoźnikiem autobusowym i sprawdzenia w bazach danych. Policjanci sporządzili również wniosek do KWP w Krakowie o zlokalizowanie numeru telefonu dziewczynki i zdecydowali o wcześniejszym wezwaniu do służby przewodnika z psem tropiącym, który tego dnia miał zacząć pracę dopiero po południu. Sporządzono także komunikat o poszukiwaniach, który został rozesłany do mediów i zamieszczony… Czytaj więcej »

zejdzione na psy
zejdzione na psy
2 miesięcy temu
Reply to  Max

Wina psa tropiącego, za późno rozpoczął pracę, będzie zwolniony.

pies policyjny
pies policyjny
2 miesięcy temu

jak miałem coś rozpoczynać skoro nikt mnie nie zawiadomił ,sam z własnej inicjatywy przecież działań nie podejmę choć słyszałem przez radio że sa poszukiwania,musi ze mną przyjechać mój opiekun i dać mi zlecenie na miejscu-wtedy dopiero podejmuję poszukiwanie