Wydarzenia Cieszyn

“Belgijka” na Cieszyńskim Rynku. Świadomie dla Autyzmu

fot. COK Cieszyn

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu przypada w dniu 2 kwietnia. Miasto przyzwyczaiło już mieszkańców i przejezdnych, że wtedy w Cieszynie wiele się dzieje. Z różnych przyczyn, obchody tego dnia w Cieszynie, wyjątkowo w tym roku odbyły się nieco później.

Wychowankowie cieszyńskich szkół średnich w piątek zatańczyli na płycie Cieszyńskiego Rynku. “Niebieska Belgijka”, oznaczona kolorem, który kojarzony jest z Autyzmem, ma na celu zwiększenie świadomości w temacie tak ważnym, jak Autyzm.

fot. COK Cieszyn

fot. COK Cieszyn

fot. COK Cieszyn

Zatańczyli uczniowie – II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie, I Liceum Ogólnokształące im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie, Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie oraz ZSEG w Cieszynie.

To nie pierwszy raz, kiedy uczniowie cieszyńskich szkół angażują się w akcje charytatywne. Bardzo chętnie również wspierają naszych przyjaciół z Ukrainy, angażują się w pomoc, jak tylko potrafią. Takimi gestami udowadniają, że pomaganie jest dziecinnie proste.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Akcja
Akcja
3 miesięcy temu

Takie tańce na rynku szalenie zwiększają świadomość w w/w temacie. Gdyby tak jeszcze te tańce odbywały się co miesiąc to taka świadomość dotarłaby pod każdą strzechę.

spytać
spytać
3 miesięcy temu
Reply to  Akcja

I co miesiąc ma być Światowy Dzień Świadomości Autyzmu? Śmiem wątpić czy dotknięci autyzmem chcieliby częściej.

Karolina
Karolina
3 miesięcy temu

27 maja dzięki Fundacja Słoneczna Kraina Dzieciom udało się po raz pierwszy zintegrować uczniów cieszyńskich szkół podczas niebieskiego tańca. Jako przedstawiciel Fundacji mam nadzieje, że Niebieska Belgijka stanie się Naszą wspólną tradycją i z roku na rok będzie nas coraz więcej🙂

każdy sobie rzepkę skrobie?
każdy sobie rzepkę skrobie?
3 miesięcy temu
Reply to  Karolina

Smutne, że widzisz iż po raz pierwszy udało się zintegrować uczniów szkół na podobnym poziomie. Czyli takie dziś czasy, że nie ma wymiany doświadczeń i każdy sobie?, przecież są smartfony. Nawet wojna od 24 lutego nie zintegrowała? A pani redaktor widzi inaczej i pisze, że nie po raz pierwszy, ta buźka na końcu jest w szelmowskim uśmiechu.