Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Ustroń: “Beskidy Winter Go”, czyli sezon zimowy oficjalnie rozpoczęty | WIDEO

Fot. Michał Cichy

Hucznie, a w pewnej chwili nawet z hukiem, samorządowcy oficjalnie otworzyli dziś sezon zimowy w województwie śląskim.

Inauguracja miała miejsce w Ustroniu, na Równicy, na której pojawił się marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski , starosta cieszyński Mieczysław Szczurek, prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, licznie przybyli też włodarze górskich miast i gmin naszego regionu. Organizatorom sprzyjały warunki pogodowe. Pora sportów zimowych witana była w pięknej  górskiej, ale i śnieżnej, zimowej scenerii. Przygrywała kapela góralska, a członek Cieszyńskiego Bractwa Kurkowego oddał strzał z własnoręcznie wykonanego pistoletu.

Pełnomocnik ds. Subregionu Południowego Aneta Legierska podkreśliła, że sprawa dotyczy regionu, w którym funkcjonuje 200 km narciarskich tras zjazdowych, 50 ośrodków narciarskich. To jednak nie wszystko, bo Beskidy to też trasy biegowe, szlaki skiturowe, wspólne sipassy, czy wypożyczalnie sprzętu.

– Na Równicy trzy, cztery mocne wdechy i człowiek wraca do równowagi. Nic zatem, tylko korzystać z tych tras górskich, górskiego powietrza i tras narciarskich, bo przecież Śląsk jest piękny – takimi słowami zachęcał marszałek Jakub Chełstowski do wypoczynku w Beskidach.

– Życzę wszystkim tak śnieżnego sezonu, jak dzisiejszy dzień – powiedział prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

– Śnieg, mróz, słońce, góry, czegoż nam więcej trzeba? Jest jeszcze bogata oferta kulinarna i kulturalna. Cieszymy się, że “województwo” dostrzega walory turystyczne południowej części śląskiego i że tego rodzaju impreza jak Beskidy Winter Go, dotarła właśnie do Ustronia – powiedział burmistrz Ustronia Przemysław Korcz.

Sportowe atrakcje Beskidy Winter Go będą miały miejsca na Czantorii. Szeroki ich program podawaliśmy TUTAJ.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments