Wydarzenia Bielsko-Biała

Beskidzka Izba Lekarska – apel o pomoc

Beskidzka Izba Lekarska zaapelowała od ludzi dobrej woli o pomoc dla szpitali i innych placówek ochrony zdrowia. W tym celu uruchomiony został specjalny adres mailowy pomagamy@bil.bielsko.pl.

Przedsiębiorcy, firmy, jak również zwykli obywatele, którzy mogą i chcą pomóc – na przykład dostarczyć, podarować z własnych zapasów lub rozpocząć produkcję środków ochrony osobistej i dezynfekcyjnych (płyny do dezynfekcji, maseczki, gogle, przyłbice, kombinezony itp.) mogą zgłaszać to, wysyłając maile do BIL. Mile widziana jest także pomoc w formie noclegów czy cateringu dla personelu medycznego przebywającego na kwarantannie. Można też w ten sposób poinformować o chęci przekazania sprzętu medycznego czy udzielenia jakiejkolwiek innej pomocy osobom będącym na pierwszej linii walki z epidemią.

Z kolei szpitale, niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej, praktyki lekarskie czy pojedynczy lekarze, którzy mają problem ze zdobyciem środków ochrony osobistej i dezynfekcyjnych mogą za pośrednictwem tego adresu zgłaszać swoje potrzeby.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
inżynier
inżynier
5 miesięcy temu

Niestety ale to już nie przejdzie! PROPONUJĘ ZGŁOSIĆ SIĘ PO POMOC DO pisowskiej U8ECJI – “P0LICJI”!!!
NA POLICYJNĄ PAŁĘ MACIE? TO NA SZPITALE MACIE PRZEDE WSZYSTKIM! PROPONUJĘ PRZESUNĄĆ FUNDUSZE TO NIE BĘDZIECIE MUSIELI ŻEBRAĆ!!! ANI GROSZA!